Dowiedz się więcej

Kliknij tutaj, aby uzyskać:

Więcej informacji

Warunki licencjonowania oprogramowania Autodesk

Coraz większy nacisk kładzie się na zgodność z warunkami licencjonowania produktów Autodesk. Ważne jest, aby Twoja firma korzystała z oprogramowania Autodesk zgodnie z warunkami licencji, ponieważ nieprzestrzeganie tego może wiązać się ze znacznymi kosztami.

Często wymagania dotyczące licencjonowania mogą być po prostu źle rozumiane, prowadząc do nadmiernego użytkowania lub firma może mieć zaktualizowane oprogramowanie/sprzęt, ale wciąż mieć zainstalowane dodatkowe licencje niezgodne z warunkami licencji Autodesk.

Aby lepiej zrozumieć zasady licencjonowania Autodesk, radzimy zapoznać się z najczęściej zadawanymi pytaniami dotyczącymi licencjonowania produktów Autodesk (w języku angielskim).

Duże firmy mogą również skorzystać z programu SAM.

Wdrożenie programu zarządzania zasobami oprogramowania (SAM) może pomóc w efektywnym zarządzaniu i optymalizacji Twojego oprogramowania Autodesk.

SAM pomaga śledzić oprogramowanie i zapewnia, że użytkujesz je zgodnie z umowami licencyjnymi Autodesk. SAM zmniejsza zatem ryzyko braku zgodności z warunkami prawnymi licencjonowania produktów Autodesk, jak również zapewnia istotne korzyści dla Twojej firmy.

Zmniejszone koszty

Analitycy branżowi szacują, że SAM może przynieść oszczędności rzędu 30-stu procent w pierwszym roku wdrażania najlepszych praktyk SAM, a następnie 5-10 procent w skali rocznej w kolejnych latach. Program SAM pomaga:

  • Wyeliminować lub znaleźć nowe sposoby na wykorzystanie dotychczas nieużytkowanego oprogramowania
  • Obniżyć koszty związane z zarządzaniem oprogramowaniem i wsparciem technicznym
  • Uniknąć opłat związanych z niezgodnością z zasadami licencjonowania
  • Negocjować rabaty hurtowe z dostawcami
  • Zredukować nieoczekiwane koszty licencjonowania.

Zwiększenie wydajności

Skuteczne narzędzie SAM może pomóc zapewnić, że wszyscy pracownicy posiadają licencjonowane oprogramowanie potrzebne im do wykonywania swoich zadań. Otrzymują również dostęp do podręczników i materiałów pomocniczych, które umożliwią im wydajniejszą pracę. Natomiast w przypadku problemu z oprogramowaniem, mogą uzyskać wsparcie techniczne, które jest dostępne tylko dla licencjonowanych użytkowników. Ponadto Autodesk będzie na bieżąco informować Cię o rozwoju oprogramowania, które pomoże Ci pracować szybciej i wydajniej. Wreszcie, SAM zmniejsza obciążenie pracą zespołu IT poprzez automatyzację wielu rutynowych zadań związanych z zarządzaniem oprogramowania.

Wspieranie efektywnego zarządzania

SAM usprawnia zarządzanie oprogramowaniem, informując od razu, jakie programy są używane i gdzie. Zamiast przeprowadzać inwentaryzację na koniec roku, prowadzisz rejestr na bieżąco, co pozwala łatwo identyfikować i aktualizować przestarzałe oprogramowanie. Dzięki SAM możesz efektywnie planować zakup oprogramowania, kiedy go potrzebujesz - nie tylko wtedy, gdy pojawi się nowa wersja. Program SAM pomaga również utrzymać czas działania komputera i sieci poprzez zmniejszenie ryzyka wirusów związanych z pobieraniem lub zakupem oprogramowania z nieautoryzowanych witryn.

Zgodność z licencją Autodesk (wersja anglojęzyczna)

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem +48 12 639 25 00 lub klikając przycisk poniżej.

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.