Graitec Opentree Header

Opentree Zarządzanie Dokumentacją dla Architektów i Inżynierów

Opentree21 Badge noyear 256 Graitec Opentree to łatwe do wykorzystania rozwiązanie BIM, służące jako system zarządzania obiegiem plików i dokumentacją dla firm architektonicznych i inżynieryjnych.

Został on zaprojektowany i skonfigurowany specjalnie tak, aby pomóc w spełnieniu wysokich wymagań kontroli dokumentów, poprzez skuteczne zarządzanie rysunkami CAD, plikami projektów oraz powiązaną dokumentacją, zgodnie z najnowszymi wymagającymi normami ISO 19650.

Zespół Opentree (część grupy Graitec) posiada doświadczenie przekraczające 25 lat oraz historię udanego rozwoju, dostarczania i ciągłego wsparcia tego oprogramowania do zarządzania dokumentacją i rysunkami, zgodnie z najbardziej wymagającymi standardami i przepisami branżowymi. 

Wyzwania Kontroli Dokumentacji w Zakresie Architektury i Inżynierii

Przyspiesz zarządzanie danymi

Zwiększenie ilości danych generowanych przez systemy 3D BIM, takie jak Autodesk Revit, które następnie wymagają zarządzania oraz podlegają ścisłym standardom obiegu, wywierają presję na tradycyjnych procedurach kontroli dokumentów i zarządzania rysunkami.

Większość tradycyjnych procesów będzie nadal funkcjonalna, jadnak mają one trudności z zaspokojeniem rosnącego zapotrzebowania branży budowlanej w szczególności tych organizacji od których wymagane są procesy z zastosowaniem nazewnictwa śledzeniem statusów i rewizji.

Dodatkowe typy danych produkowanych w procesach zgodnych z wymogami BIM stanowią również niepożądane obciążenie administracyjne dla zespołów, które coraz częściej spędzają więcej czasu na typowych zadaniach związanych z zarządzaniem danymi na etapie dokumentacji roboczej (WIP CDE), a mniej na czynnościach związanych z generowaniem zysku.

Łącząc to z rosnącym oczekiwaniem na dostarczenie ukończonych projektów zewnętrznych do wspólnego środowiska danych (CDE), takiego jak Aconex, Asite, BIM360, Microsoft Sharepoint, Viewpoint itp., gdzie pojedynczy projekt wymaga tysięcy indywidualnych działań w ramach bram CDE, zespoły często doświadczają bardziej złożonych oraz skomplikowanych czynności.

To oczywiście prowadzi również do wzrostu powiązanych kosztów zarządzania danymi, co dodatkowo wpływa na rentowność i produktywność firmy.

Korzyści z Wdrożenia Opentree

Opentree zapewnia łatwy w użyciu system zarządzania plikami i rysunkami, który usprawnia i przyspiesza codzienny wewnętrzny przebieg prac, w pełni zgodny ze standardami ISO 19650, kontrolując typowe pliki CAD/BIM (AutoCAD, Revit, MicroStation itp.), pliki projektowe, modele, dokumenty biurowe i inne powiązane dane projektowe.

Obejmuje to pełny obieg dokumentów, w tym kontrole zmian - od wersji roboczych (WIP), przez etapy udostępniania i publikowania procesu kontroli dokumentów, do zarówno wewnętrznych systemów danych za zaporami, takich systemów jak lokalne serwery, Sharepoint itp., wewnętrznego CDE, a nawet automatyzacji publikacji dokumentcji od pozostałych stron projektu.

Wdrożenie Graitec Opentree w całej Twojej organizacji lub zespole, pomoże Ci osiągnąć ogromne zmniejszenie liczby nieproduktywnych, czasochłonnych, kosztownych i ręcznych zadań związanych z procesem zarządzaniem rysunkami, modelami i dokumentami, które Twoje zespoły wykonują codziennie, a jednocześnie zapewni Twojej firmie (dużej lub małej) kontrolę dokumentów i danych BIM, niezawodne ścieżki weryfikacji oraz zgodność ze standardami BIM zawartymi w ISO 19650 oraz bardzo przydatną redukcję błędów ręcznego modyfikowania nazewnictwa, statusów, rewizji i procesów nie generujących zysku.

Opentree może dosłownie skrócić czas, jaki Twój zespół spędza na zarządzaniu danymi w toku pracy (WIP) nawet o 80%, co zapewnia bardzo znaczne oszczędności czasu w całej firmie.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób Opentree Document Management dla Architektów i Inżynierów może pomóc Ci w przezwyciężeniu problemów związanych z zarządzaniem danymi, kliknij poniższy link, aby umówić się na rozmowę, lub czytaj dalej, aby uzyskać dodatkowe informacje.


Zarządzanie Dokumentacją Revit

Zautomatyzuj Cykl Pracy ‘Publikuj w CDE’

Typowe Korzyści Oprogramowania do Zarządzania Danymi

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.