MASTER EC4

stropy zespolone

ec4

Najważniejsze cechy programu:

Program MASTER EC4 Stropy Zespolone analizuje nośność płyty stropowej zespolonej na zginanie w przęśle i nad podporą, sprawdza ścinanie podłużne oraz pionowe, oblicza ugięcie, jak również wyznacza wymaganą liczbę podpór montażowych.

Program oferuje dwa tryby obliczeń:
BLACHY WSPÓŁPRACUJĄCE
Wymiarowanie płyty żelbetowej na blachach profilowanych współpracujących które częściowo lub całkowicie zastępują zbrojenie dolne w fazie użytkowej i stanowią pomost roboczy oraz szalunek tracony w fazie montażowej.
SZALUNEK TRACONY
Wymiarowanie płyty żelbetowej na blachach profilowanych które nie współpracują w fazie użytkowej a jedynie stanowią szalunek dla wylewanego betonu i są wykorzystywane jako element nośny tylko w fazie montażowej.

3ec4   4ec4

Wszystkie obliczenia prowadzone są zgodnie z normą EUROKOD 4 (PN-EN 1994-1-1; PN-EN 1994-1-2).
Wyniki obliczeń prezentowane są w postaci noty obliczeniowej, która może zostać zapisana w formacie RTF lub PDF, a następnie dołączona do dokumentacji projektowej.

1ec4PNG  2ec4

Zakres obliczeń:

  • wyznaczanie wymaganej liczby podpór montażowych dla stalowej blachy profilowanej pracującej jako deskowanie
  • wyznaczanie nośności płyty na zginanie w przęśle i nad podporą
  • wyznaczanie nośności płyty na ścinanie podłużne oraz ścinanie pionowe
  • wyznaczanie ugięcia płyty oraz zbrojenia przeciwskurczowego dla stanu granicznego użytkowania obliczanie ugięcia płyty

5ec4  6ec4

7ec4  8ec4

Zalety programu:

  • łatwość obsługi i szybkość prowadzenia analizy
  • możliwość definicji schematu statycznego (liczba i rozpiętości przęseł, obciążenia charakterystyczne)
  • możliwość uwzględnienia zbrojenia głównego płyty oraz zbrojenia wewnątrz fałd blachy
  • wyświetlanie wykresów obwiedni momentów zginających, sił poprzecznych i ugięć

Pobierz ulotkę informacyjną, tutaj.Zrzut ekranu 2022 02 28 113426

PREZENTACJA PROGRAMU

Ostatnia prezentacja programu odbyła się na naszym wydarzeniu Graitec Week. Graitec Week  to wydarzenie online organizowane przez Graitec dla inżynierów budownictwa, konstruktorów i architektów. Podczas 100 minutowego spotkania przedstawiliśmy  wszystkie kalkulatory. Zobacz jak szybko sprawdzić nośność elementów żelbetowych przy użyciu tego intuicyjnego narzędzia.

MASTER YT

Prowadzący
KAMIL DZIEDZIC

Technical Support Team Engineer
Graitec Polska

trial

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem +48 12 639 25 55lub kliknij przycisk poniżej, a my skontaktujemy się z Tobą.

Wyślij zapytanie   

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.