Oprogramowanie Graitec dla inżynierów budownictwa i konstruktorów

Kalkulatory EXPERT i BIMware MASTER

Środowisko inżynierskie od zawsze wykorzystywało proste narzędzia ułatwiające i przyspieszające ich pracę. Kiedyś były to kartka i ołówek, liczydło, suwak logarytmiczny, a w końcu kalkulator elektroniczny…

I stąd już tylko krótka droga do kalkulatorów EXPERT oraz BIMware Master. Kalkulatory te mają pomagać w codziennych, ale czasochłonnych obliczeniach pojedynczych elementów konstrukcji. Ponieważ jednak każde biuro ma swoją specyfikę i zajmuje się z różnym natężeniem poszczególnymi tematami inżynierskimi, to wybór narzędzia można dopasować do potrzeb. 

Dlatego też najpierw, przed erą obowiązywania Eurokodów powstały kalkulatory EXPERT oparte na tak zwanych „starych, polskich normach”. Mamy tam narzędzia pozwalające na wymiarowanie elementów żelbetowych: EXPERT Żelbet06 analiza belki jednoprzęsłowej, jak również kalkulator skierowany do biur mostowych: EXPERT Przekroje Mostowe. W sytuacji, gdy inżynier musi zaprojektować fundament pod konstrukcję, pomocny okaże się EXPERT Fundamenty. Gdy biuro specjalizuje się w bardziej skomplikowanych rozwiązaniach w zakresie fundamentowania, to EXPERT Mury Oporowe oraz EXPERT Pale będą tym, czego potrzebuje. Kalkulatory te uwzględniają zarówno kwestię nośności gruntu, jak i samego zbrojenia konstrukcji żelbetowej: EXPERT Żelbet, Fundamenty i Mury Oporowe.

Dodatkowym, mało znanym kalkulatorem był EXPERT EC3, pozwalający weryfikować elementy i połączenia stalowe zgodnie z wymaganiami Eurokodu 3.

Mimo że do tej pory wykorzystuje się kalkulatory EXPERT, a wręcz pojawiają się nowi użytkownicy, to wraz z pojawieniem się w codzienności projektowej Norm Eurokod koniecznym stało się stworzeniem następców tych kalkulatorów.

Ze względu na odmienność norm i zmiany w technologii programistycznej, nie są to uaktualnione wersje kalkulatorów EXPERT, ale całkiem nowe, niezależne produkty: kalkulatory BIMware Master.

Rodzina programów BIMware MASTER to aplikacje od podstaw stworzone przez inżynierów firmy GRAITEC, w których wszystkie obliczenia prowadzone są zgodnie z obowiązującymi normami EUROKOD. Kalkulatory MASTER mają formę łatwych w użyciu aplikacji służących do szybkiego obliczania i wymiarowania pojedynczych elementów konstrukcji.

Gama tych kalkulatorów obejmuje projektowanie według normy żelbetowej: Master EC2 Master EC2, fundamentowanie: Master EC7 i połączenia stalowe: EC3. Nowością są rozwiązania do stropów zespolonych: Master EC4, połączeń drewnianych: Master EC5. 01 typy polaczen

Istotna jest możliwość współpracy z programem Autodesk Robot Structural Analysis i bardzo dobrym przykładem jest BIMware Master Pale, a szczególnie BIMware REX Pale, pozwalający oszacować i odwzorować w Robocie odpowiedź ośrodka gruntowego, w zależności od rodzaju fundamentu palowego.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji lub otrzymać wycenę, zadzwoń do nas pod numer +48 12 639 25 00 lub kliknij przycisk poniżej.

Wyślij zapytanie

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.