AutoCAD Plant 3D

Oprogramowanie AutoCAD Plant 3D 

autocad plant 3d 2021 badge 256px opt

AutoCAD Plant 3D to aplikacja przeznaczona do projektowania infrastruktury produkcyjnej oraz instalacji przemysłowych. AutoCAD Plant 3D umożliwia wykorzystanie nowoczesnego procesu modelowania 3D w projektowaniu zakładów produkcyjnych. W programie AutoCAD Plant 3D zachodzi bezpośrednia wymiana danych podstawowych pomiędzy modelem 3D, schematami orurowania i aparatury kontrolno-pomiarowej oraz rysunkami izometrycznymi i ortogonalnymi, dzięki czemu wszystkie informacje są spójne i aktualne.

Zbudowany na światowej klasy platformie oprogramowania CAD - AutoCAD, AutoCAD® Plant 3D zapewnia niespotykaną łatwość użycia, w szczególności dla dotychczasowych użytkowników AutoCAD 2D i jest dostępny w ramach programu AutoCAD z wyspecjalizowanymi zestawami narzędzi lub z kolekcją AEC firmy Autodesk.

Aby otrzymać wycenę AutoCAD Plant 3D lub uzyskać więcej informacji, kliknij przycisk na dole strony.

Obejrzyj wideo prezentujące AutoCAD Plant 3D

Zastosowania

  • Tworzenie, modyfikowanie i zarządzanie wyposażeniem w modelu zakładu produkcyjnego
  • Projektowanie w oparciu o specyfikacje i korzystanie z katalogów części standardowych
  • Tworzenie i edycja instalacji rurowych
  • Integracja modeli instalacji i konstrukcji wsporczych
  • Import projektów z oprogramowania innych firm
  • Generowanie dokumentacji

Instalacje rurowe

AutoCAD Plant 3D optymalizuje tworzenie i edycję rurociągów, opartych na wstępnych założeniach ustawień projektowych i edytora części. To narzędzie pozwala na zmianę trasy rurociągu, położenia rury, połączeń i elementów znajdujących się na danej rurze. Można robić to półautomatycznie lub całkowicie manualnie. Po wstawieniu kształtek automatycznie dodawane są wymagane komponenty łączące, takie jak uszczelki lub kołnierze.

Elementy wyposażenia

Program umożliwia tworzenie, modyfikowanie, wykorzystywanie i zarządzanie wyposażeniem w modelu projektowanego zakładu produkcyjnego. Rozbudowana biblioteka standardowego wyposażenia dostępna jest na palecie narzędzi. Można ponadto dodawać niestandardowe treści do biblioteki oraz importować modele wyposażenia z programu Autodesk Inventor.

Raporty i kolizje

Program pozwala na szybkie generowanie raportów i zestawienie wszystkich elementów użytych w całym modelu. Aby usprawnić pracę i wykryć kolizje elementów, model może być bezpośrednio zaimportowany i monitorowany w Autodesk Navisworks.

Specyfikacje i katalogi elementów

AutoCAD Plant 3D pomaga w uporządkowaniu rurociągów, urządzeń, konstrukcji wsporczych i innych elementów zgodnie z oparty normami ANSI/ASmE (B16) oraz DIN/ISO. Aby utworzyć zasady wstawiania elementów, można korzystać z ogromnej biblioteki elementów, można poddawać je edycji oraz tworzyć nowe.

Elementy konstrukcyjne

Aby wyeliminować kolizje rurociągów z elementami podtrzymującymi, Autodesk Plant 3D zawiera dodatkowo narzędzia, które w łatwy sposób pozwolą modelować elementy konstrukcyjne np. ramy z typowych kształtowników stalowych, rampy, schody czy balustrady. Konstrukcja może być również zaimportowana z AutoCAD Structural Detailing lub Autodesk Revit Structure.

Tworzenie dokumentacji wykonawczej

Z modelu 3D w łatwy sposób można generować widoki izomeryczne poszczególnych rurociągów, których informacje cały czas odwołują się do modelu 3D. Zapewnia to aktualną, dokładną i spójną dokumentację.

Integracja z AutoCAD P&ID

AutoCAD Plant 3D zawiera w sobie AutoCAD P&ID, co utrzymuje całkowitą spójność danych pomiędzy schematami technologicznymi, a modelem 3D powstającym w Autodesk Plant 3D.

Aby otrzymać wycenę lub uzyskać więcej informacji o programie AutoCAD Plant 3D, cyfrowym prototypowaniu lub rozwiązaniach BIM (modelowanie informacji o budynku), zadzwoń do nas pod numer +48 12 639 25 00 lub kliknij poniższy przycisk:

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.