AutoCAD Plant 3D

Oprogramowanie Autodesk AutoCAD P&ID 

autocad plant 3d 2021 badge 256px optAplikacja AutoCAD P&ID pozwala tworzyć, modyfikowaći zarządzać schematami orurowania i oprzyrządowania. Oprogramowanie zbudowane zostało na najnowszej platformie AutoCAD, dlatego jest łatwe w obsłudze dla projektantów i inżynierów.

W ostatnich testach AutoCAD P&ID, dzięki swojemu bogatemu zestawowi narzędzi, zapewnił wzrost produktywności o około 40% w porównaniu z tradycyjnymi metodami rysowania.

Uwaga: Program AutoCAD P&ID nie jest już dostępny jako produkt indywidualny, ale jego funkcjonalność jest teraz zawarta w programie Autodesk Plant 3D, który wchodzi w skład AutoCADa z wyspecjalizowanymi zestawami narzędzi.

Dla użytkowników, którzy potrzebują szerszego wachlarza narzędzi, oprogramowanie Autodesk Plant 3D jest również dostępne w ramach kolekcji Autodesk Architecture, Engineering & Construction Collection.

Aby otrzymać wycenę Autodesk Plant 3D lub kolekcji AEC albo uzyskać więcej informacji, kliknij przycisk na dole strony.

Obejrzyj krótką prezentację AutoCAD P&ID

AutoCAD P&ID to narzędzie dedykowane wszystkim projektantom instalacji rurowych, których zadaniem jest opracowanie i przygotowanie szczegółowego schematu projektowanych rurociągów.

Zastosowania

  • Opracowanie i przygotowanie szczegółowego schematu projektowego rurociągów i aparatury kontrolno-pomiarowej.
  • Zarządzanie schematami projektowanych rurociągów i aparatury kontrolno-pomiarowej.

Biblioteka symboli

Program zawiera obszerną bibliotekę symboli urządzeń przemysłowych, które stosuje się na schematach P&ID. Symbole te łatwo umieszczać bezpośrednio na rysunkach metodą przeciągania.

Tworzenie własnych elementów standardowych

Program umożliwia edycję zawartości biblioteki elementów oraz pozwala na dodawanie w pełni zintegrowanych z systemem własnych symboli reprezentujących dowolny element wchodzący w skład projektu. Dzięki intuicyjnej budowie edytora bloków dynamicznych, proces ten jest prosty w realizacji.

Dynamiczne linie

Możliwość edytowania i manewrowania przy pomocy intuicyjnych uchwytów minimalizuje konieczność ręcznego dzielenia i łączenia linii orurowania. Linie można tworzyć, przesuwać i przeciągać do odpowiedniego miejsca. Ich dzielenie odbywa się automatycznie, z zachowaniem kierunku przepływu oraz przyłączeniem do komponentów składowych linii. Po usunięciu komponentu linie łączą się automatycznie.

Weryfikacja danych

Program dysponuje narzędziem sprawdzającym umożliwiającym wykrywanie błędów. Ułatwia nawigację oraz pomaga identyfikować i podświetlać kolizje na rysunkach. Pozwala tym samym pracować dokładniej i poświęcać mniej czasu na wykrywanie potencjalnych nieścisłości w schematach orurowania i aparatury kontrolno-pomiarowej.

Etykiety i opisy

Etykiety i opisy w standardowych, branżowych formatach można łatwo tworzyć, edytować i dostosowywać do indywidualnych potrzeb. Wystarczy przeciągnąć właściwości danych z Menedżera Danych do rysunku ze schematem orurowania i aparatury kontrolno-pomiarowej – wyświetlą się jako automatycznie aktualizujące się opisy.

Praca na projektach

Dzięki pracy na wielu projektach (dowolna ilość połączonych ze sobą rysunków DWG) możliwe jest stworzenie szczegółowej dokumentacji planistycznej, zawierającej dane dotyczące orurowania, jego parametrów, połączeń, jak również danych dotyczących wyposażenia dodatkowego takich jak zbiorniki, pompy, zawory, wymienniki itp.

Generowanie raportów i list

Oprogramowanie ułatwia tworzenie raportów, edycję, wymianę i udostępnianie informacji o projekcie.

Import z i eksport do arkuszy Excel

Dane można eksportować do tabel na rysunkach oraz do różnych formatów, na przykład Microsoft Excel.

Aby otrzymać wycenę lub uzyskać więcej informacji o funkcjach AutoCAD P&ID albo omówić Twoje indywidualne potrzeby związane z oprogramowaniem CAD firmy Autodesk, zadzwoń do nas pod numer +48 12 639 25 00 lub kliknij poniższy przycisk.

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.