Inventor Nastran Banner

Autodesk Inventor Nastran

Oprogramowanie Autodesk Inventor Nastran (wcześniej Nastran In-CAD) służy do wykonywania analizy metodą elementów skończonych (FEA).inventor nastran 2021 badge 256px opt

Zastosowanie oprogramowania Inventor Nastran pozwala szybciej wprowadzić produkt na rynek i ograniczyć do minimum potrzebę fizycznego testowania prototypów.

Autodesk Inventor Nastran służący do cyfrowego prototypowania produktów jest teraz dostępny w ramach kolekcji Autodesk Product Design & Manufacturing Collection.

Inventor Nastran jest w pełni zintegrowany z programem Inventor. Pozwala to na łatwe przenoszenie modeli CAD do środowiska CAE, i sprawne dokonywanie modyfikacji projektowanych obiektów.

 

Inventor Nastran Overview

W programie Inventor Nastran można korzystać z obszernej listy materiałów zawierającej tworzywa sztuczne, kompozyty i metale. Projektowane obiekty można poddawać różnego rodzaju analizom. Dostępne są m. in.:

 • Statyka liniowa
 • Analiza wyboczeniowa
 • Analiza naprężeń statycznych
 • Analiza modalna
 • Analiza kompozytów
 • Modelowanie zespołów
 • Analiza naprężenień termicznych
 • Statyka nieliniowa
 • Analiza przepływu ciepła
 • Analiza wytrzymałościowa
 • Analiza zmęczeniowa
 • Analiza harmoniczna

Inventor Nastran posiada również możliwość analizy stref kontaktu. Pozwala to na wyznaczanie naprężeń w strefach styku oddzielnych części czy też części łączonych np. śrubami.

Nowo wprowadzone funkcje Inventor Nastran to analiza spektralna oraz analiza przepływów (program współpracuje w tym zakresie z Autodesk CFD).

Autodesk Inventor Nastran jest bardzo efektywnym narzędziem do prowadzenia symulacji i stanowi doskonały dodatek do bogatej listy rozwiązań dostępnych w ramach kolekcji Autodesk Product Design & Manufacturing Collection.

Aby otrzymać wycenę Autodesk Inventor Nastran lub uzyskać więcej informacji, kliknij przycisk na dole strony.

Kluczowe funkcje Inventor Nastran

Wyboczenie liniowe

Inventor Nastran Linear Buckling

Wyznaczenie obciążeń krytycznych analizowanej konstrukcji. Symulacja liniowej analizy naprężeń może być łatwo zamieniona na analizę wyboczenia liniowego bez konieczności ponownej definicji parametrów obliczeń.

Analiza naprężeń termicznych   

Inventor Nastran Thermal Analysis

Wyznaczanie rozkładu naprężeń i odkształceń w obiekcie pod wpływem obciążeń cieplnych. Analiza pozwala na uwzględnienie efektów rozszerzalności cieplnej materiału jak również procesu przepływu ciepła.

Pełna integracja

Inventor Nastran Integration

Inventor Nastran jest w pełni zintegrowany z programem Autodesk Inventor. W systemie mogą być analizowane obiekty przenoszone wprost ze środowiska Autodesk Inventor. Nie ma konieczności przeprowadzania operacji importu/exportu danych z programu Inventor do Inventor Nastran. Po wprowadzeniu zmian wystarczy wykonać operację aktualizacji modelu.

Nastran Solver

Inventor Nastran Solver

Nastran Solwer jest oprogramowaniem klasy światowej certyfikowanym przez międzynarodową organizację NAFEMS. Autodesk nieustannie udoskonala narzędzie Nastran Solver, aby zapewnić uzyskanie bardziej precyzyjnych rozwiązań analitycznych. Nastran pomaga użytkownikom skrócić czas wprowadzenia nowych produktów na rynek.

Testy zderzeniowe

Inventor Nastran Impact Analysis

Inventor Nastran umożliwia symulację testów zderzeniowych.

Analiza statyczna i zmęczeniowa

Inventor Nastran Static Fatigue

Inventor Nastran umożliwia prowadzenie analizy statycznej w wielokrotnych zmęczeniowych cyklach obciążenia. Pozwala to na określenie długości życia produktu. Prowadzenie analizy zmęczeniowej umożliwia również wykrycie miejsc, w których obiekt jest najbardziej narażony na uszkodzenia w trakcie eksploatacji.

Aby uzyskać więcej informacji o Inventor Nastran lub dowiedzieć się więcej na temat rozwiązań Autodesk dla branży mechanicznej, zadzwoń do nas pod numer +48 12 639 25 00 lub kliknij przycisk poniżej.

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.