tlo rejestracja ok

 GRAITEC WEEK

GRAITEC WEEK to wydarzenie online organizowane przez GRAITEC dla inżynierów budownictwa, konstruktorów i architektów. Jako liderzy technologii BIM, chcemy przedstawić, jak można usprawnić przepływy pracy w BIM, korzystając jednocześnie z oprogramowania Graitec i Autodesk.

GRAITEC WEEK to 10 merytorycznych tematów, przedstawionych w formie webinariów, case studies oraz spotkanie z naszym specjalnym gościem Panem Markiem Szpindą właścicielem biura UCEES, które dzięki wsparciu firmy Graitec z sukcesem rozpoczęło stosowanie rozwiązań opartych na metodyce BIM.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

 KALENDARZ  KTO  KOMP
   Kiedy?
od 14 do 18 lutego

Dla kogo?
dla inżynierów budownictwa,
konstruktorów i architektów

 W jaki sposób?
Online

 

AGENDA

Poniedziałek 14.02, godz: 10
AUTODESK REVIT – POŁOŻENIE I WSPÓŁRZĘDNE MODELU

Podczas webinarium zostaną przedstawione podstawy prawidłowej koordynacji położenia modelu w programie Revit. Omówimy tematy takie jak zależności pomiędzy podstawowymi punktami koordynacyjnymi, układy współrzędnych oraz lokalizacja modeli i wymiana współrzędnych między nimi.
Prowadzący: Krzysztof Spelina

Poniedziałek 14.02, godz: 14
AUTODESK CONSTRUCTION CLOUD – BIM COLLABORATE PRO WSPÓŁPRACA W CHMURZE

Podczas webinarium zostanie zaprezentowana współpraca wewnątrz jednego modelu utworzonego w Autodesk Revit, oparta o narzędzie BIM Collaborate Pro (dawniej BIM 360 Design).

Prowadzący: Michał Zając

Rejestracja


Wtorek 15.02, godz: 10
FAZY REVITA. JAK UŻYWAĆ I SIĘ NIE POGUBIĆ!

Podczas webinarium przedstawiona zostanie konfiguracja Etapów w Revicie, jak unikać błędów i zrozumieć narzędzie. Omówimy jak ważna jest kolejność dodawania kolejnych faz i do czego ona prowadzi oraz sposoby wyświetlania kolejnych etapów razem oraz osobno.

Prowadzący: Rafał Wojtasik

Rejestracja

Wtorek 15.02, godz: 14
WDROŻENIE BIM NA PRZYKŁADZIE SUKCESU FIRMY UCEES

Prezentacja przedstawi wdrożenie narzędzi firmy Autodesk, działających w technologii BIM do procesu pracy w pracowni architektonicznej. Naszym gościem będzie Marek Szpinda, właściciel biura UCEES, które dzięki wsparciu firmy Graitec z sukcesem rozpoczęło stosowanie rozwiązań opartych na metodyce BIM. Opowiemy o tym, jak przebiegło wdrożenie, na co zwracaliśmy szczególną uwagę podczas jego prowadzenia, oraz jak wykorzystanie nowych narzędzi pozwoliło na znaczne zwiększenie efektywności pracy biura.

Prowadzący: Kamil Dziedzic / Marek Szpinda UCEES

Rejestracja


Środa 16.02, godz: 10
SMLX, IFC, GTCX, CIS/2 … PO CO TO WSZYSTKO?

Pliki wymiany dostępne w większości programów CAD/BIM/MES mogą różnić się znacznie przeznaczeniem i możliwościami. Wiedza z tego zakresu pomoże konstruktorom pracującym w środowisku aplikacji  i  świadomie dobierać dedykowane rozwiązania oraz współpracować z innym platformami BIM/CAD formatami otwartymi. Podczas  omówione zostaną podstawowe zagadnienia pozwalające wybrać najlepsze rozwiązanie do transferu danych o konstrukcji zawartych w modelu BIM.

Prowadzący: Michał Nowicki

Rejestracja

Środa 16.02, godz: 14
SZYBKIE I EFEKTYWNE WYMIAROWANIE ELEMENTÓW KONSTRUKCJI BUDOWLANYCH, PRZY UŻYCIU KALKULATORÓW GRAITEC MASTER

Nie każdy projekt wymaga od nas przygotowania złożonego modelu przestrzennego. W prostych przypadkach wystarczające jest rozwiązanie uproszczonych schematów. W tym celu powstał zestaw kalkulatorów Master, oparty o normy Eurokod. Zobacz jak szybko sprawdzić nośność elementów żelbetowych przy użyciu tego intuicyjnego narzędzia.

Prowadzący: Kamil Dziedzic

Rejestracja


Czwartek 17.02, godz: 10
JAK WYKONAĆ ANALIZĘ MES MODELU BIM Z ADVANCE STEEL’A?

Budowanie modelu 3D jest ważnym etapem uzyskania dokumentacji, zestawień, wyników obliczeń z programów inżynierskich. Czy można wykorzystać model BIM do analizy MES? Oczywiście, że tak, ale ten proces nie należy pozostawiać przypadkowi. Programy wspierają ten proces wbudowanymi narzędziami i warto poznać podstawowe scenariusze, aby uzyskać zadowalające efekty. Podczas  przedstawione zostaną podstawy pracy i sztuczki pozwalające na pokonanie pojawiających się ograniczeń.

Prowadzący: Michał Nowicki 

Rejestracja

Czwartek 17.02, godz: 14
WYMIANA MODELU REVIT – ADVANCE DESIGN NA PRZYKŁADZIE PROJEKTU KONKURSOWEGO ADVANCE DESIGN AWARD

Obecnie wykorzystanie BIM w pracy konstruktora staje się powszechne. Advance Design dzięki możliwości wymiany danych z zewnętrznymi aplikacjami w wielu formatach pozwala na analizę statyczną stworzonych tam modeli. W przypadku Autodesk Revit, Graitec zapewnia dedykowane narzędzie wymiany modeli. W tym webinarium przedstawione zostaną możliwości współpracy Revit – Advance Design na przykładzie projektu budynku wielorodzinnego autorstwa pracowni MTM Styl.

Prowadzący: Kamil Dziedzic

Rejestracja


Piątek 18.02, godz: 10
ZARZĄDZANIE DOKUMENTACJĄ PROJEKTOWĄ WG. ISO 19650 NA PRZYKŁADZIE PROGRAMU DMS OPENTREE

Podczas sesji zostanie zaprezentowany system zarządzania dokumentacją biurową mający na celu u standaryzowanie produkcji oraz przepływu pracy dokumentacji wewnątrz organizacji w szczególności jej weryfikacja, akceptacja oraz przesył na  zamawiającego.

 Prowadzący: Michał Zając

Rejestracja

Piątek 18.02, godz: 14
CHCESZ SZYBKO I EFEKTYWNIE DETALOWAĆ ZBROJENIE KONSTRUKCJI ŻELBETOWYCH? POZNAJ PROGRAM CADKON+ RC

Cadkon+ RC to program dedykowany dla konstruktorów konstrukcji żelbetowych. Cadkon+ RC łączy obie formy modelowania, zarówno 2D jaki i 3D. Zbrojenie detalowane jest na płaskich rzutach i przekrojach, a jednocześnie generowany jest edytowalny model przestrzenny elementu, który zawiera aktualne zbrojenie. Cadkon+ RC umożliwia sprawne rysowanie prętów zbrojeniowych mających dowolne kształty, posiada obszerną bibliotekę prętów predefiniowanych oraz katalog siatek spawanych. Czas wykonywania dokumentacji rysunkowej ulega znacznemu skróceniu dzięki automatycznej generacji detali gięcia prętów zbrojeniowych, siatek spawanych oraz zestawień stali zbrojeniowej. Podczas webinarium przedstawione zostaną funkcje programu umożliwiające detalowanie zbrojenia w łatwy, szybki i zarazem efektywny sposób.

Prowadzący: Dariusz Maziarz

NIE CZEKAJ! ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZIŚ.
______________________________

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny!

 

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.