header

9 marca 2022 r. - GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania BIM do projektowania i zarządzania wytwórstwem w dziedzinie AEC, Platynowy Partner Autodesk® w Europie i Złoty Partner w Kanadzie i USA, ma przyjemność poinformować o przejęciu firmy Applied Software.

Firma Applied Software, założona w 1982 roku w Atlancie, jest historycznym partnerem Autodesk. Dzięki 130 pracownikom zlokalizowanym w ponad 20 stanach firma Applied Software pomogła ponad 5000 klientom zdigitalizować ich procesy w przestrzeni konstrukcyjnej i produkcyjnej w całych Stanach Zjednoczonych. Obecnie firma Applied Software jest jednym z największych amerykańskich partnerów Autodesk Platinum Partner.

Dzięki przejęciu Applied Software, grupa Graitec umacnia swoją obecną pozycję w Ameryce Północnej, jednocześnie zdobywając znaczący udział w rynku BIM, ale także łączy działalność z najlepszym w swojej klasie Partnerem Autodesk w Stanach Zjednoczonych.

Firmy Graitec i Applied Software chcą wspólnie dostarczać swoim klientom większą wartość dodaną, łącząc swoje bogate doświadczenie w zakresie Autodesk i korzyści płynących z oprogramowania Graitec. Opracowane przez ponad 150 inżynierów ds. badań i rozwoju, oprogramowanie Graitec ma na celu uzupełnienie ekosystemu Autodesk, szczególnie dla architektów, inżynierów konstrukcji oraz producentów stali i prętów zbrojeniowych. Jednym z najważniejszych programów będzie PowerPack – innowacyjny zestaw narzędzi zwiększających produktywność, pozwalający klientom na maksymalne wykorzystanie Revit, Advance Steel, Inventor i Vault. Na poziomie technicznym klienci Applied Software będą mogli wykorzystać sprawdzoną wiedzę fachową wykwalifikowanego zespołu technicznego Graitec w zakresie stali konstrukcyjnej i prętów zbrojeniowych.

Zarówno dla Graitec, jak i Applied Software, dzisiejszy dzień jest czymś więcej niż tylko przejęciem. Stając się jednym z największych partnerów Autodesk na świecie, Graitec pokazuje swoje zaangażowanie w rozwój, aby móc dalej wspierać potrzeby swoich klientów. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Wypowiedź Manuel Liedot, dyrektor generalny Graitec: „Dla firmy Graitec, przejęcie Applied Software jest prawdziwą transformacją i procesem lepszej zmiany. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy powiązać naszą markę Graitec z tak wybitną firmą i wierzymy, że nasza współpraca z Applied Software znacząco zmieni skalę i zasięg geograficzny grupy Graitec. Jutro rozszerzymy naszą działalność do 45% w Ameryce Północnej i 55% w Europie. Z radością witamy wszystkich klientów i wszystkich pracowników z Applied Software.

Wypowiedź Richard Burroughs, CEO Applied Software: "Jestem podekscytowany, że mogę rozpocząć kolejny etap historii Applied Software, dołączając do globalnej grupy Graitec. Graitec ma to samo DNA, co Applied Software - silny nacisk na kwestie techniczne, by tym samym wzmocnić pozycję naszych klientów i wspierać innowacje. Bardzo ważne było dla mnie, aby cały nasz zespół pozostał na pokładzie i abyśmy nadal służyli naszym klientom. Dziś udało nam się to osiągnąć i podnieść poziom globalnych usług dla naszych klientów na następne 40 lat.

 O firmie GRAITEC

Założony w 1986 roku GRAITEC jest międzynarodową grupą (13 krajów na całym świecie - 48 biur), która pomaga inżynierom z branży budowlanej i produkcyjnej skutecznie przeprowadzić transformację cyfrową, dostarczając oprogramowanie i doradztwo w zakresie BIM i Przemysłu 4.0. GRAITEC jest twórcą wysokowydajnych aplikacji BIM, a także Platynowym Partnerem Autodesk w Europie i Złotym Partnerem Autodesk w Ameryce Północnej. Zatrudniając ponad 650 pracowników, w tym 200 konsultantów BIM, GRAITEC jest firmą nastawioną na innowacje, której produkty są używane przez ponad 100 000 inżynierów branży budowlanej na całym świecie.

O firmie Applied Software

Applied Software Technology Inc., od ponad 30 lat platynowy partner Autodesk, współpracujący również z renomowanymi dostawcami, takimi jak Bluebeam czy Panzura. Jest czołową firmą technologiczną obsługującą branże AEC, ENI i produkcyjną. Dzięki wielokrotnie nagradzanemu doświadczeniu w zakresie BIM, Applied Software pomogło ponad 5000 klientów zoptymalizować oprogramowanie i szkolenia, poprzez rekomendowane rozwiązania i usługi, w celu poprawy wydajności projektów i przepływu pracy, aby uzyskać przewagę konkurencyjną i większą wartość biznesową.

Więcej informacji na stronie: www.asti.com

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.