Zmiany w dotychczasowym Planie Autodesk / Partnerstwo dla sukcesu

Z dniem 7 maja 2020 r. firma Autodesk wprowadza nowe plany oparte na użytkownikach, jednocześnie wycofując plany związane z numerami seryjnymi. 

Poniżej przedstawiono opis przejścia na model nazwanych użytkowników oraz informacje o wpływie, jaki może to mieć na bieżący plan w Autodesk.

 • Od 29 lutego 2020 r. Autodesk nie będzie oferować nowych dwóch- ani trzyletnich subskrypcji dla wielu użytkowników. Aktualni posiadacze subskrypcji dla wielu użytkowników, którzy powinni odnowić je 29 lutego 2020 r. lub później, mogą nabyć odnowienie tylko na kolejny rok.
 • Od kwietnia 2020 r. dostępne będzie ostatnie wydanie pakietów Design i Creation Suite, po którym Autodesk nie będzie już udostępniać żadnych kolejnych wersji ani aktualizacji. Co więcej, od 16 kwietnia 2020 r. Autodesk nie będzie też oferować odnowień pakietów Design i Creation Suite.
 • Od 7 maja 2020 r. Autodesk nie będzie oferować nowych rocznych subskrypcji dla wielu użytkowników.
 • Od 7 maja 2021 r. Autodesk nie będzie odnawiać subskrypcji dla wielu użytkowników ani planów obsługi.

10 zalet modelu nazwanych użytkowników

Poznaj 10 powodów, dla których warto w najbliższym terminie odnowienia przejść na subskrypcje dla nazwanych użytkowników w całej firmie. 

Kliknij na poniższy obrazek, aby wyświetlić inforgrafikę:

Subskrypcja Autodesk Infografika

Więcej informacji można uzyskać od naszego sprzedawcy.

Wypełnij formularz, a skontaktuje się z Tobą specjalista Graitec:

Wyślij zapytanie

Często Zadawane Pytania

Informacje ogólne

1. Co zostanie zmienione i dlaczego?

7 maja 2020 r. Autodesk wprowadza nowe plany subskrypcji powiązane z konkretnymi osobami, a wycofuje plany subskrypcji powiązane z numerami seryjnymi. Podobnie jak u większości dostawców SaaS plany te będą dotyczyć nazwanych użytkowników. Nowy model oznacza dla wszystkich firm niezależnie od wielkości szereg korzyści związanych z administrowaniem, obsługą techniczną i raportowaniem.

Często słyszymy od klientów, że zarządzanie kilkoma różnymi typami wdrożeń wymaga zbyt dużo czasu i zasobów. Nowe plany dla nazwanych użytkowników mają wiele zalet:

 • Pełna przejrzystość danych dotyczących użycia pozwala optymalizować koszty licencji.
 • Nie trzeba już utrzymywać własnych serwerów licencji ani namierzać anonimowych numerów seryjnych.
 • Każdy pracownik potrzebujący dostępu może go od razu uzyskać. Oznacza to koniec problemów z bezczynnym oczekiwaniem na licencje.
 • Na podstawie analizy użycia można trafniej dopasowywać zasoby pomocy i materiały edukacyjne do potrzeb pracowników.

Nowe plany dla nazwanych użytkowników zastąpią dotychczasowe plany oparte na numerach seryjnych:

 • Subskrypcje z dostępem dla wielu użytkowników i plany obsługi zostaną wycofane 7 maja 2021 r. i nie będzie można ich odnawiać.
 • W ramach procesu wycofywania planów obsługi ostatnia wersja pakietów Design Suite i Creation Suite zostanie udostępniona klientom do pobrania w kwietniu 2020 r., a ostatnim dniem na odnowienie tych pakietów będzie 16 kwietnia 2020 r.
 • Od 29 lutego 2020 r. nie będziemy już sprzedawać nowych ani odnawiać istniejących subskrypcji dwuletnich i trzyletnich z dostępem dla wielu użytkowników. Od 7 maja 2020 r. nie będziemy już sprzedawać nowych subskrypcji rocznych z dostępem dla wielu użytkowników.

2. Co należy zrobić, aby przejść na subskrypcje dla nazwanych użytkowników?

Każdemu klientowi, który obecnie korzysta z subskrypcji z dostępem dla wielu użytkowników lub planu obsługi, pomożemy przy najbliższym odnowieniu po 7 maja 2020 r. w przejściu na odpowiedni plan dla nazwanych użytkowników. Przygotowaliśmy specjalne oferty przejścia z utrzymaniem dotychczasowej ceny, które zapewniają pełną przewidywalność kosztów aż do 2028 r.*

3. Oferta zwrotu licencji pojedynczych z planem obsługi

Opcje dostępne przy najbliższym odnowieniu przed 7 maja 2021 r.:

 • Zamień jedną licencję pojedynczą z planem obsługi na jedną subskrypcję standardową dla pojedynczego nazwanego użytkownika w cenie porównywalnej z kosztem utrzymania planu obsługi w 2019 r.
 • Przy kolejnych odnowieniach będziesz korzystać ze zniżki aż do 2028 r.*
 • Podczas zwrotu licencji wybierz przejście na jedną z kolekcji branżowych, aby zapewnić sobie dostęp do bogatego zestawu narzędzi pozwalających sprostać wymaganiom każdego projektu zarówno dziś, jak i w przyszłości
 • Podczas zwrotu licencji lub w późniejszym terminie przejdź na wyższy plan, w którym dostępne są bardziej zaawansowane funkcje, takie jak jednokrotne logowanie i szczegółowe raporty dotyczące użytkowników.

Co się stanie, jeśli nie skorzystam z oferty zwrotu licencji pojedynczych z planem obsługi?

Jeśli nie skorzystasz z oferty zwrotu, od 7 maja 2020 r. koszt odnowienia planu obsługi wzrośnie o 20%. Subskrypcje z dostępem dla wielu użytkowników i plany obsługi zostaną wycofane 7 maja 2021 r. i nie będzie można ich odnawiać.

4. Oferta zwrotu licencji dla wielu użytkowników lub licencji sieciowych z planem obsługi

Opcje dostępne wyłącznie przy najbliższym odnowieniu po 7 maja 2020 r.:

 • Zamień jedną subskrypcję dla wielu użytkowników lub jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na dwie standardowe subskrypcje dla pojedynczego nazwanego użytkownika, korzystając przy tym z sugerowanej ceny detalicznej porównywalnej z obecnym kosztem stanowiska lub subskrypcji.
 • Jeśli na przykład masz 20 subskrypcji dla wielu użytkowników, możesz je zamienić na 40 standardowych subskrypcji dla 40 nazwanych użytkowników w cenie porównywalnej do obecnego kosztu subskrypcji.
 • Przy kolejnych odnowieniach będziesz korzystać ze zniżki aż do 2028 r.
 • Podczas zwrotu licencji wybierz przejście na jedną z kolekcji branżowych, aby zapewnić sobie dostęp do bogatego zestawu narzędzi pozwalających sprostać wymaganiom każdego projektu zarówno dziś, jak i w przyszłości
 • Podczas zwrotu licencji lub w późniejszym terminie przejdź na wyższy plan, w którym dostępne są bardziej zaawansowane funkcje, takie jak jednokrotne logowanie i szczegółowe raporty dotyczące użytkowników

Co się stanie, jeśli w najbliższym terminie odnowienia po 7 maja 2020 r. nie skorzystam z oferty zwrotu subskrypcji dla wielu użytkowników lub stanowiska na licencji sieciowej?

 • Jeśli nie skorzystasz z najbliższej oferty zwrotu, w drugim kolejnym terminie odnowienia będzie można zamienić jedną promocyjną subskrypcję dla wielu użytkowników (zakupioną w ofercie przejścia na subskrypcję) lub jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na jedną standardową subskrypcję dla pojedynczego nazwanego użytkownika. Obowiązywać będzie sugerowana cena detaliczna porównywalna z obecnym kosztem stanowiska lub subskrypcji.
 • Jeśli nie skorzystasz z oferty zwrotu i zachowasz stanowiska na licencji sieciowej, 7 maja 2020 r. koszty utrzymania planu obsługi wzrosną o 20%. Subskrypcje z dostępem dla wielu użytkowników i plany obsługi zostaną wycofane 7 maja 2021 r. i nie będzie można ich odnawiać.

5. Zestawienie dostępnych opcji przejścia

Obecna oferta

Data wygaśnięcia

Działanie przy odnawianiu

Licencje pojedyncze lub sieciowe z planem obsługi

Przed 7 maja 2020 r.

Do 7 maja przejdź na subskrypcję w ramach programu przejścia na subskrypcję.

Pakiety Design Suite i Creation Suite na licencji pojedynczej lub sieciowej z planem obsługi

Przed 7 maja 2020 r.

Do 7 maja przejdź na subskrypcję jednej z kolekcji branżowych w ramach programu przejścia na subskrypcję.

Licencje pojedyncze z planem obsługi

Po 7 maja 2020 r.

Zamień jedno stanowisko na licencji pojedynczej z planem obsługi na jedną subskrypcję standardową w ramach oferty zwrotu planu obsługi.

Licencje sieciowe z planem obsługi

Po 7 maja 2020 r.

Zamień jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na dwie subskrypcje standardowe w ramach oferty zwrotu licencji dla wielu użytkowników.

Subskrypcja dla wielu użytkowników

Po 7 maja 2020 r.

Zamień jedną subskrypcję dla wielu użytkowników na dwie subskrypcje standardowe w ramach oferty zwrotu licencji dla wielu użytkowników.

Pakiety Design Suite i Creation Suite na licencji pojedynczej z planem obsługi

Po 7 maja 2020 r.

Zamień licencję na subskrypcję standardową jednej z kolekcji branżowych w ramach oferty zwrotu planu obsługi.

Pakiety Design Suite i Creation Suite na licencji sieciowej z planem obsługi

Po 7 maja 2020 r.

Zamień jedno stanowisko na licencji sieciowej z planem obsługi na dwie subskrypcje standardowe kolekcji branżowej w ramach oferty zwrotu licencji dla wielu użytkowników.

6. Produkty wyłączone z oferty zwrotu licencji

Następujące produkty są wyłączone z programu zwrotu licencji. Należy dalej je odnawiać, a wszelkie dodatkowe informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

Arnold

Autodesk Inventor Nastran

Autodesk Nastran

CFD Premium, Ultimate

Dodatek korporacyjny do programu Autodesk Vault

Flame

Flame Assist

Flame Premium

Flare

Helius PFA

HSM Premium i Ultimate

HSMWorks Premium i Ultimate

Inventor ETO

InventorCAM Premium i Ultimate

Lustre

Moldflow Adviser Premium i Ultimate

Moldflow Insight Standard, Premium i Ultimate

Moldflow Synergy

Netfabb Local Simulation

VRED Render Node

VRED Server

 Aby uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu poprzez kliknięcie na poniższy przycisk:

Wyślij zapytanie

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.