Graitec ogłasza premierę swojego nowego pakietu Graitec Advance Suite 2020

Czerwiec 2019 - GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania BIM, do symulacji, fabrykacji i zarządzania danymi dla branży AEC i mechanicznej oraz Platynowy Partner Autodesk w Europie, z nowymi biurami w Hiszpanii i Portugalii (przyłączonymi do grupy w 2019 r.), dodanymi do dodatkowych lokalizacji w USA, Kanadzie i Rosji, kontynuuje ekspansję na całym świecie i z przyjemnością ogłasza premierę pakietu Graitec Advance 2020, zapewniającego niezrównane rozwiązania w zakresie modelowania, projektowania i detalowania na rynkach AEC i Wytwarzania Produktów

Graitec Advance oferuje zestaw oprogramowania rozszerzającego możliwości modeli BIM tworzonych w programach Autodesk poprzez cały proces roboczy. Produkty Graitec podzielone są na 4 sekcje, aby pomóc naszym klientom wykonać wstępną koncepcję produkcji:

PROJEKTOWANIE: Korzystaj z produktów Autodesk ulepszonych o moduły Graitec PowerPack
SYMULACJA: Przeprowadzaj zaawansowane analizy MES i optymalizuj Twoje projekty zgodnie z normami konstrukcyjnymi
FABRYKACJA: Zamień Twoje założenia projektowe na gotowy produkt
ZARZĄDZANIE: Zarządzaj danymi produkcji i własnością intelektualną przed rozpoczęciem współpracy z zewnętrznymi systemami CDE

Graitec Advance Release 2020

Współpracując z ponad 100 000 klientami na całym świecie, Graitec nieustannie dąży do zapewnienia optymalnych rozwiązań w zakresie innowacyjnych rozwiązań programowych. Dzięki setkom nowych funkcji we wszystkich aplikacjach, Graitec Advance 2020 jest ważnym krokiem naprzód, udowadniając że jest najlepszy w swojej dziedzinie. Pakiet zapewnia ciągłość informacji w przepływie BIM i zapewnia wydajne rozwiązania symulacyjne i produkcyjne dla największych firm konstrukcyjnych, architektonicznych, projektowych i budowlanych na całym świecie.

Advance DesignGraitec Simulate

Rozwinięty i łatwy w użyciu program MES 3D do analizy konstrukcji dedykowany w szczególności dla projektantów pracujących w środowisku BIM. W pełni wymiaruje dowolny rodzaj konstrukcji, pod dowolnym obciążeniem, dla wielomateriałowych obiektów - żelbetowych, stalowych i drewnianych. Zawiera wszystkie najważniejsze i aktualne normy projektowe (m.in. Eurokody/ Normy Amerykańskie).

Integracja BIM: Advance Design jest bardzo silnie zintegrowany z Autodesk Revit® i Autodesk Advance Steel® z możliwością importu, eksportu, jak również synchronizacji modeli 3D. Z wersją 2020 możliwe jest również przesłanie wartości zbrojenia teoretycznego uzyskanego z analizy oraz sił sejsmicznych do Revit®.

Rozbudowane możliwości numeryczne: Nowa metoda wektorów Ritza, dziesięciokrotnie przyspieszająca analizę modalną, analiza czasowa z wykorzystaniem akcelerogramów, automatyczne wyznaczanie liczby form własnych, deformacja na pełnym kształcie…

Function Editor

Najlepszy z możliwych generator obciążeń klimatycznych 3D zgodny z PN-EN1991-1-4 i ASCE 7-10, możliwy do wykorzystania na dowolnych konstrukcjach otwartych: kratownicach, wieżach telekomunikacyjnych, rusztowaniach, wiatach oraz budynkach w kształcie L, dachach szedowych, markizowych…

3D Climatic generator

Zaawansowane wymiarowanie stali: graficzna definicja więzów dla zwichrzenia, optymalizacja stali dla różnych kryteriów (ciężar, wysokość przekroju, moment bezwładności…), analiza z 7 stopniami swobody dla dowolnego kształtu przekroju, nowe połączenia dla wykratowań z rur kwadratowych, prostokątnych, okrągłych…

Advanced Steel Design functionalities

Wymiarowanie ścian żelbetowych: możliwość projektowania pojedynczych ścian lub ścian w grupie, również z uwzględnieniem sejsmiki, pełne projektowanie lub weryfikacja zbrojenia konstrukcyjnego.

Graitec BIM Designers 2020Graitec Simulate and Graitec Design

GRAITEC Advance BIM Designers zawiera szeroki wachlarz narzędzi dla konstruktorów, które wprowadzają wysoki stopień automatyzacji modelowania i tworzenia dokumentacji w ramach projektów konstrukcyjnych. Aplikacje te mogą działać na wielu platformach, takich jak Advance Design, Autodesk Advance Steel® i Autodesk Revit®, umożliwiając płynne i elastyczne przesyłanie modeli podczas pracy w technologii BIM .

Graitec BIM Designers - Żelbet

Integracja BIM z programem Autodesk Revit®: Narzędzia do projektowania konstrukcji żelbetowych i dokumentacji technicznej, które można uruchomić w programie Autodesk Revit® i wzbogacić model BIM 3D o dane dotyczące zbrojenia i sił wewnętrznych.

Nowy moduł do projektowania ścian pojedynczych, grupy ścian bezpośrednio w Advance Design, jako samodzielny kalkulator lub w środowisku Autodesk Revit®.

Moduł działający w programie Autodesk Revit® do projektowania płyt żelbetowych z automatycznym generowaniem prętów i siatek zbrojeniowych.

Kilka nowych narzędzi przyspieszających pracę w programie Autodesk Revit do projektów żelbetowych: Automatyczny podział prętów z zakładami, zestawienia prętów i siatek, automatyczna generacja zbrojenia w ławach fundamentowych...

Belki prefabrykowaneoraz krótkie wsporniki.

BIM Designer Concrete Series

Graitec BIM Designers - Stal

Integracja BIM z Autodesk Advance Steel: Narzędzia do modelowania stali i detalowania, które mogą pracować w Autodesk Advance Steel® i wzbogacić model BIM 3D.

Nowe typy połączeń i nowy graficzny interfejs użytkownika: połączenie ze zredukowaną blachą podstawy słupa, połączenie ze stężeniem z rur z wieloma prętami.

Nowy, ulepszony moduł Stairs & Railings zawierający algorytm szybkiego tworzenia schodów na planie architektonicznym zdefiniowanym przez użytkownika, uwzględniającym wszystkie ograniczenia geometryczne.

Graitec BIM Designs Steel Series

Advance PowerpackGraitec Design

GRAITEC PowerPack zapewnia szeroki zestaw unikalnych poleceń i funkcji, które znacznie zwiększają wydajność pracy w Autodesk Revit® oraz Autodesk Advance Steel®. Te praktyczne narzędzia do codziennego użytku koncentrują się na przyspieszeniu modelowania, uproszczeniu zarządzania rodzinami, predefiniowaniu elementów opisowych oraz rozszerzeniu możliwości zewnętrznych łączy danych, w celu znacznego polepszenia przepływu pracy w BIM.

PowerPack dla Autodesk Revit®:

ulepszenia modułu BIM Connect w celu lepszej integracji rozwiązań Autodesk i Graitec

w dodatku do ponad 50 narzędzi codziennego użytku, wersja 2020 PowerPack for Revit wprowadza nowy moduł monitorowania pracy w Revicie, umożliwiający generowanie statystyk czasu poświęconego na pracę z plikami lokalnymi przez wielu użytkowników.

PowerPack for Autodesk Revit

PowerPack dla Advance Steel®:

Eksport modelu w formacie 3D PDF, nowa paleta narzędzi grupująca 29 specyficznych połączeń, nowy menadżer części specjalnych, nowe narzędzia tworzenia pokrycia platform i podłóg.

PowerPack for Advance Steel

Advance WorkshopGraitec Fabricate and Graitec Manage

GRAITEC Advance Workshop jest specjalnie skonstruowanym, łatwym w użyciu systemem do  Zarządzania Produkcją Stalową (MIS), zaprojektowanym w celu zapewnienia producentom stali pełnej kontroli nad każdym etapem produkcji. Zarządzaj magazynem, monitorowaniem, pracą i procesami CNC w celu zwiększenia wydajności i redukcji kosztów - ostatecznie optymalizując całkowitą wydajność biznesową.

Pakiet Graitec Advance wzbogacany jest również o nową wersję Advance Workshop, rozwiązanie MIS, które musi posiadać każdy producent stali (szczególnie ten zaangażowany w proces BIM) z zupełnie nowym preprocesorem CAD:

Inteligentna konwersja i wykrywanie obiektów z formatów mechanicznych (STEP, IGES, Solidworks®...)

Konwersja 3D rysunków 2D w celu odtworzenia początkowej geometrii.

Automatyzacja wszystkich części, które mają być wykonane z geometrii 3D.

Łatwiejsza i szybsza obróbka części.

Graitec Opentree - CabinetGraitec Manage

„Rozwiązanie z rodziny produktów EDM – Cabinet - skierowane dla Wykonawców, Architektów, Konstruktorów oraz Instalatorów dostarczające najwyższej jakości system zarządzania dokumentacją. 

Graitec kupił firmę Opentree w 2019 i kontynuuje rozwój Produktu między innymi poprzez dostosowanie go do międzynarodowego standardu BIM ISO 19650. Użytkownicy wykorzystują oprogramowanie Cabinet przede wszystkim do zarządzania procesem WIP wewnątrz struktury CDE procesu BIM.

Liczne narzędzia dostępne wewnątrz oprogramowania znajdą zastosowane we wszystkich typach projektów niezależnie od ich wielkości w branży AEC oraz Prefabrykacji. „

Graitec Opentree Cabinet

To tylko krótki opis nowości; zachęcamy do obejrzenia nagrania sesji poświęconej najważniejszym zmianom w Graitec Advance 2020 

Szczegółowe strony internetowe wymienionych produktów dostępne są TUTAJ.

Pakiet Graitec Advance 2020 możesz pobrać TUTAJ.

Joseph PAIS, dyrektor ds. Produktów Graitec, komentuje: „Wersja 2020 Advance Design jest jednym z wielu ulepszeń w różnych obszarach, takich jak integracja BIM, możliwości MES, projektowanie żelbetu i stali oraz ulepszenia procesu produkcji. Dzięki tym usprawnieniom Advance Design 2020 staje się właściwym narzędziem dla profesjonalistów, którzy chcą połączyć moc i wydajność sprawdzonych rozwiązań symulacyjnych i produkcyjnych oraz przepływów pracy BIM”.

Manuel LIEDOT, dyrektor generalny Graitec dodaje: „Od ponad 30 lat Graitec nieustannie pomaga profesjonalistom z branży budowlanej i produkcyjnej w digitalizacji i łączeniu ich procesów, w celu maksymalizacji zwrotu z inwestycji w oprogramowanie. Graitec Advance 2020 to ważny krok naprzód, by pomóc naszym użytkownikom aby PROJEKTOWALI - SYMULOWALI - FABRYKOWALI i ZARZĄDZALI danymi w tym nowym świecie BIM.”

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.