GRAITEC przejmuje Opentree – firmę zajmującą się rozwiązaniami EDM do zarządzania cyklem życia dokumentów

16 stycznia 2019 r. - GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania BIM i CAD dla branży AEC i mechanicznej oraz Platynowy Partner Autodesk w Europie, ma przyjemność ogłosić przejęcie Opentree, firmy z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która dostarcza rozwiązania EDM do zarządzania dokumentami na każdym etapie projektu zgodne ze standardami BIM i normą BS1192.

W czasach, gdy rośnie złożoność projektów BIM i ich realizacji, jest coraz większa potrzeba skutecznego zarządzania wewnętrzną dokumentacją projektową pracy w toku (W.I.P – work in progress) we wszystkich sektorach AEC.

Firmy z dodatkowym wymogiem publikowania danych projektu w hostowanym środowisku często stają w obliczu wyzwania związanego ze współpracą z wieloma producentami CDE (Common Data Environment). Dzięki Opentree możliwe jest efektywne zarządzanie całą dokumentacją wewnętrzną i informacjami o modelu na wszystkich etapach projektu, a następnie publikowanie na wybranej przez Ciebie (lub głównych kontrahentów) wspólnej platformie danych (Common Data Environment).

Francis Guillemard, Prezes GRAITEC, komentuje: „Z niedawnymi przejęciami Graitec, jesteśmy niezwykle dużym partnerem Autodesk i producentem oprogramowania BIM. Nasze rozwiązania z zakresu BIM są wykorzystywane w dostarczaniu wielu milionów modeli i dokumentów, dlatego też przejęcie Opentree jest kluczowe w pomaganiu naszym klientom w codziennym zarządzaniu dokumentacją projektową od początkowej koncepcji i przetargu aż po dostarczenie projektu!”

Andrew Frank, Dyrektor Zarządzający OPENTREE, komentuje: „Poprzez fuzję Opentree i Graitec, nasi klienci będą czerpać korzyści wynikające z wieloletniego doświadczenia Graitec w zakresie projektowania i współpracy, co również pomoże dodatkowo wzmocnić pozycję Opentree na rynku zarządzania WIP. Fuzja jest kluczową częścią strategii mającej na celu umożliwienie wszystkim klientom jeszcze bardziej efektywnego zarządzania dokumentacją.”

Steve Houlder, GRAITEC COO, komentuje: „Rynek BIM rośnie w szybkim tempie w wielu krajach. Jedną z głównych trudności, jakie napotykają nasi klienci na wszystkich poziomach, od rozwoju budownictwa mieszkaniowego po projekty kapitałowe, jest zarządzanie danymi, poczynając od koncepcji projektu aż po współpracę, zapewniając przy tym spójność danych i przestrzeganie standardów. Dzięki Opentree możemy dostarczyć naszym klientom rozwiązanie tego rosnącego problemu, łącząc technologie Graitec i Autodesk.”

Graitec będzie teraz oferował zarządzanie danymi i zarządzanie W.I.P. Pomożemy klientom w przestrzeganiu standardów danych, zapewniając spójność oraz zgodność zarówno z BS1192, jak i z nadchodzącymi normami BIM ISO19650. Poprzez umożliwienie efektywnego zarządzania danymi projektowymi, nasi klienci zaoszczędzą czas i zmniejszą koszty, a także będą mogli usprawnić swoje wewnętrzne i zewnętrzne procesy związane z jakością danych.


O firmie GRAITEC

Założona w 1986 roku międzynarodowa firma GRAITEC jest Platynowym Partnerem Autodesk w Europie (w tym Autodesk Developer Partner i Autodesk AEC Solution Associate) dostarczającym wydajne rozwiązania BIM oraz niestandardowe dodatki i aplikacje dla kluczowych platform Autodesk dla branży AEC.

Działając w 38 biurach w 11 krajach na całym świecie, GRAITEC oferuje swoim Klientom szeroką gamę programów Autodesk i własnych, rozwiązań BIM oraz szkoleń, które pomagają sprostać najbardziej wymagającym projektom i zwiększyć produktywność naszych klientów. Z 450 pracownikami, wśród których mamy 200 konsultantów BIM, GRAITEC jest firmą nastawioną na innowację i oferuje produkty, które wykorzystywane są przez ponad 50tys. specjalistów z branży architektoniczno-budowlano-inżynieryjnej na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji o Graitec, kliknij tutaj.


O firmie Opentree

Firma została założona w 1992 roku jako tsaADVET Ltd, zajmując się sprzedażą rozwiązań CAD od Intergraph, Bentley i Autodesk dla komputerów PC. Skoncentrowaliśmy się na dużych firmach inżynieryjnych, które miały setki tysięcy rysunków do kontroli w bardzo dużych obiektach. Wprowadziliśmy system (Falcon/DMS) elektronicznego zarządzania dokumentami (EDMS - Electronic Document Management Software), który sprzedaliśmy i skupiliśmy się na umożliwieniu jak najefektywniejszego zarządzania danymi CAD. Obejmowało to zarządzanie plikami CAD Reference/XRef, które są niezbędne do zapewnienia integralności danych rysunków.

Wraz z rozwojem firmy szybko zauważyliśmy, że produkt EDMS nie spełniał wszystkich potrzeb naszych klientów. Tak więc w 2000 roku opracowaliśmy własny EDMS, CAB-i-NET (obecnie Cabinet).

Od kiedy nasz system został przyjęty przez Tata Steel (wcześniej British Steel) i Siemens (wcześniej Westinghouse Rail Systems) w 2003 roku, rozwój naszej firmy nie ustaje. Dzięki naszej partnerskiej współpracy z różnymi dużymi wielonarodowymi firmami, Cabinet ewoluował w celu umożliwienia zarządzania wszystkimi rodzajami dokumentów biurowych, a także rysunków CAD.

Po dziesięciu latach sukcesów, wykup menedżerski umożliwił firmie strategiczne planowanie przyszłego rozwoju. Doprowadziło to do otwarcia specjalnego biura zajmującego się rozwojem w Sheffield, po czym nastąpił całkowity rebranding Opentree w 2014 roku.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.opentree.co.uk 


W celu uzyskania dalszych informacji, zapraszamy do kontaktu:


Skontaktuj się z nami

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.