GRAITEC przejmuje francuską firmę Arma Plus – producenta oprogramowania do zarządzania produkcją materiałów budowlanych

1 października 2018 r. - GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania BIM i CAD dla branży AEC i produkcyjnej oraz Platynowy Partner Autodesk w Europie ma przyjemność ogłosić nabycie 100% udziałów francuskiej firmy Arma Plus, która dostarcza rozwiązania programowe dla budownictwa oraz przemysłu stalowego i betonowego. Warunki przejęcia nie zostały ujawnione.

Przejęcie to idealnie wpisuje się w strategię Graitec, która ma na celu ugruntowanie pozycji Graitec jako lidera BIM w zakresie projektowania konstrukcyjnego, detalowania i produkcji, jednocześnie wzbogacając portfolio firmy pod kątem innowacyjnych rozwiązań BIM.

Technologia BIM staje się coraz bardziej powszechna. Otwiera ogromne możliwości, w szczególności umożliwiając projektantom wykrycie kolizji na wczesnych etapach projektu. Z tego powodu coraz więcej firm architektonicznych i budowlanych decyduje się na przeprowadzenie wdrożenia BIM. W ramach tego branżowego trendu następują również zmiany w sektorze produkcyjnym. Przejęcie firmy Arma Plus, która jest światowym liderem w dziedzinie rozwiązań informatycznych dla producentów elementów żelbetowych i prętów stalowych, zapewni Klientom Graitec dostęp do kompleksowych usług BIM dla branży produkcyjnej.

Francis Guillemard, prezes GRAITEC, komentuje: „Graitec nieprzerwanie inwestuje w oprogramowanie dla branży produkcyjnej, aby móc oferować globalne rozwiązania projektowe z użyciem naszych technologii w zakresie symulacji i produkcji. Przejęcie firmy Arma Plus umacnia pozycję Graitec jako światowego lidera w dostarczaniu rozwiązań projektowych i produkcyjnych dla branży budowlanej, która zatrudnia ponad 7% globalnej siły roboczej w przemyśle wartym 10 bilionów dolarów, dzięki czemu będziemy w stanie pomóc liderom w tym sektorze wykorzystać potencjał tego stale rosnącego rynku.”

Jean-Jacques Touya, dyrektor generalny ARMA PLUS, dodaje: „Dzięki fuzji firm Arma Plus i Graitec, nasi Klienci będą mogli jeszcze efektywniej usprawnić swój proces. Poczynając od wstępnego projektu, a kończąc na produkcji, będą mogli eliminować błędy i obniżać koszty oraz skracać czas wprowadzania produktów na rynek. Doświadczenie Arma Plus w zakresie technologii maszyn produkcyjnych przyniesie korzyści związane z modelami cyfrowymi i zagwarantuje inteligentną produkcję z 100% wykonalnością.

Advance BIM Designers - aktualna aplikacja Graitec do modelowania i tworzenia rysunków prętów zbrojeniowych – zawiera zestaw aplikacji, które umożliwiają automatyzację procesu projektowego zgodnego z ideą BIM i są kompatybilne z wieloma popularnymi platformami Autodesk lub działają też jako samodzielne rozwiązanie. Połączenie tej technologii z rozwiązaniem A+ Software firmy Arma Plus umożliwi firmie Graitec dostarczanie kompleksowych rozwiązań dla branży konstrukcji żelbetowych, począwszy od początkowego projektu i detalowania, poprzez kontrolę produkcji prętów zbrojeniowych, zarządzanie produkcją prefabrykatów, współpracę z wykonawcami, a kończąc na rozwiązaniach do zarządzania łańcuchem dostaw.

Ponadto, dzięki firmie Arma Plus, która może pochwalić się ponad 30-letnim doświadczeniem z zakresu prętów zbrojeniowych, GRAITEC będzie w stanie zapewnić kompleksowe wsparcie techniczne Klientom zajmującym się modelowaniem zbrojenia 3D, aby mogli przyspieszyć rozwój swoich projektów.


O firmie Arma Plus

Założona w 1984 r. grupa firm Arma Plus specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu zintegrowanych systemów MES dla branży konstrukcji żelbetowych i przemysłu stalowego. Zatrudnia czterdziestu pracowników w swojej siedzibie w Saint Herblain, czterech w Barcelonie i dwóch w Kolumbii, a jej obroty wynoszą 5 milionów euro w czterdziestu krajach. Firma ma zdolność do dostosowania się do wszystkich typów Klientów, niezależnie od wielkości ich firmy i stosowanych technologii. Umożliwia to Arma Plus wspieranie rozwoju producentów materiałów budowlanych na całym świecie.

Po więcej informacji odwiedź www.armaplus.com

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.