2 minutes reading time (375 words)

W którym momencie procesu projektowego Cadkon+ Architecture przyspieszy Twoją pracę?

Summer Academy Cadkon+

CADCadkon+ Architecture to profesjonalne narzędzie dla projektantów, architektów i inżynierów budownictwa. Jest to rozbudowana wersja programu CAD posiadająca narzędzia kreślarskie znacznie przyspieszające proces tworzenia dokumentacji projektowej.

Narzędzia do projektowania strukturProjektant zamiast rysować tradycyjnie, kreska po kresce, dostaje możliwość korzystania z narzędzi do projektowania gotowych struktur budowlanych (ściany, drzwi i okna, fundamenty, stropy, schody, przekroje, elewacje itd.).

Silnik kompatybilny z AutoCADCadkon+ Architecture respektuje normy i pozwala na stworzenie własnego standardu projektowego. Posiada niezależny silnik CAD w pełni kompatybilny z AutoCAD®.

Okna dialogowe parametryzacji

Rys. 1. Okna dialogowe parametryzacji ścian i otworów drzwiowych.

Przyspieszenie pracy projektantów

 Głównym celem firmy, na stworzenie programu CAD, było przyspieszenie pracy projektantów. Dlatego użytkownik znajdzie takie narzędzia do wykorzystania, jak:

  • rysowanie ścian, fundamentów, schodów i stropów
  • projektowanie otworów okiennych i drzwiowych
  • automatyczne tworzenie przekrojów na podstawie rzutów kondygnacji
  • szybkie etykietowanie obiektów na rysunku
  • automatyczne tworzenie zestawień z etykiet zawartych w projekcie (pomieszczenia, drzwi, okna, wyposażenie mieszkań itp.)

Narzędzia do etykietowania powierzchni

Rys. 2. Narzędzia do etykietowania, opisywania powierzchni i pomieszczeń.

Bardzo ważne jest to, że użytkownik ma pełną kontrolę nad własnym projektem. Oznacza to, że projektując gotowe struktury budowlane, jest to rozrysowywane przez program za pomocą linii z odpowiednio przypisanymi warstwami. W każdej chwili można wprowadzać zmiany za pomocą tradycyjnych funkcji i narzędzi.

Widok podręcznego modelu 3D schodów OPT

Rys. 3. Widok podręcznego modelu 3D schodów podczas wykonywania automatycznego przekroju.

Interfejs programu Cadkon Architecture OPTRys. 4. Interfejs programu Cadkon+ Architecture, przykładowe zestawienie stolarki drzwiowej i okiennej oraz zestawienie konstrukcji stropów.

Więcej informacji dostępnych na stronie internetowej www.cadkon.pl. Napisz na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., aby otrzymać wersję do przetestowania.

Jeśli interesuje Cię pokaz możliwości programu, zachęcamy do umówienia się na prezentację z naszym Ekspertem  (w komentarzu zamieść nazwę interesującego Cię zagadnienia).

Kliknij w nasz tag #SummerAcademy, aby wyświetlić listę wszystkich postów z tego cyklu.

Zapraszamy do przeczytania powiązanych artykułów, dostępnych poniżej:

Wyślij zapytanie

9
Korzyści z zastosowania BIM w procesie budowlanym
Parametryczna generacja hali stalowej w programie ...

Podobne wpisy

Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.