1 minute reading time (297 words)

Synchronizacja modelu Advance Design z Revitem poprzez Graitec BIM Connect

Synchronizacja modelu Advance Design z Revitem poprzez Graitec BIM Connect

Zwymiarowaną konstrukcję można synchronizować z modelem wejściowym Revit; w tym celu eksportuje się model z oprogramowania Graitrec do analizy konstrukcji, Advance Design, za pomocą BIM Connect. Następnie w Revicie wybiera się opcję synchronizacji i wskazuje się lokalizację wyeksportowanego pliku. Program generuje listę wszystkich elementów, tworząc podział na elementy dodane, zmienione oraz usunięte.

Okno synchronizacji BIM Connect

Rys. 1. Okno synchronizacji BIM Connect
[Kliknij, aby powiększyć]

Po przeanalizowaniu zmian, które zaszły w związku z obliczeniami, można je zaakceptować, zignorować bądź usunąć z listy synchronizacji. Po zaakceptowaniu zmian, konstrukcja w programie Autodesk Revit zostanie zaktualizowana. 

Zaktualizowany model Autodesk Revit

Rys. 2. Zaktualizowany model Autodesk Revit

W programie Revit, za pomocą modułu Graitec Concrete, również można zwymiarować fundamenty wraz z obliczeniem w nich zbrojenia, na podstawie zadanych warunków. Po obliczeniach istnieje możliwość automatycznego wygenerowania rysunków zbrojeniowych. Większość elementów składowych rysunku, takich jak przekroje, ich umiejscowienie, stosowane etykiety, linie wymiarowe czy zestawienia, użytkownik może zapisać w szablonie, który jest plikiem natywnym programu Revit. Na jego podstawie Graitec Concrete będzie generował rysunki.

Domyślny rysunek stopy fundamentowej

Rys. 3. Domyślny rysunek stopy fundamentowej

Pozostaje zdefiniować połączenia stalowe. Można zrobić to bezpośrednio w Revicie lub za pomocą Dynamo, jednak ze względu na rysunki warsztatowe, sugerowane jest eksportowanie modelu do programu Advance Steel. Same obliczenia połączeń można przeprowadzić w oprogramowaniu do analizy konstrukcji Advance Design, za pomocą modułu Steel Connection Designer 2020.

Przykładowa rama z połączeniami

Rys. 4. Przykładowa rama z połączeniami

Jeśli interesuje Cię pokaz możliwości programu, zachęcamy do umówienia się na prezentację z naszym Ekspertem (w komentarzu zamieść nazwę interesującego Cię zagadnienia).

Kliknij w nasz tag #SummerAcademy, aby wyświetlić listę wszystkich postów z tego cyklu.

Zapraszamy do przeczytania powiązanych artykułów, dostępnych poniżej:

Wyślij zapytanie

4
Co musi posiadać biuro przed przystąpieniem do pro...
Jakie pytania zada inwestor oczekujący BIM?

Podobne wpisy

Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.