1 minute reading time (158 words)

Advance Design 2023 - Ściany wolnostojące wg EC 1991-1-4

 

Advance Design Ściany wolnostojące baner

W Graitec Advance Design 2023 zostanie rozbudowany generator obciążenia wiatrem wg EC1-1-4 dla przegród określonych w normie jako ściany wolnostojące. Tak jak dotychczas aby zamodelować taki obiekt w postaci okładziny, w programie pojawi się dla niej w oknie właściwościach stosowana opcja:

Advance Design Ściany wolnostojące AD ŚW 01

Dla tak zdefiniowanej okładziny obciążenia zostaną przyłożone strefami  ściennymi od A do D zgodnie z geometrią i wytycznymi z rysunku 7.19 normy:

Advance Design Ściany wolnostojące AD ŚW 02

Advance Design Ściany wolnostojące AD ŚW 03

Ściana wolnostojąca może być stosowana zgodnie z normą nie tylko jako samodzielny ustrój, ale jest ona ważnym uzupełnieniem w procedurze tworzenia obciążeń dla budynków w znacznej części otwartych:

Advance Design Ściany wolnostojące AD ŚW 04

Rozdziały 7.3 i 7.4 odnoszą się do wiat i ścian wolnostojących. Od wersji 2023 generator będzie zawierał oba te schematy obciążeń co pozwoli na wyznaczanie obciążeń np. dla wiat z dwoma ścianami:

Advance Design Ściany wolnostojące AD ŚW 05

Na koniec zwrócę uwagę, że dla ściany wolnostojącej będzie można definiować współczynnik wypełnienia (0,8-1), który zostanie wyznaczony automatycznie z uwzględnieniem całkowitej geometrii modelu okładzin. Współczynnik osłonięcia określany będzie automatycznie lub samodzielnie definiowany przez użytkownika.

Advance Design Ściany wolnostojące AD ŚW 06

9
Zbrojenie siatkami zgrzewanymi w programie CADKON+...
Zbrojenie siatkami zgrzewanymi w programie CADKON+...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.