1 minute reading time (287 words)

Dodatkowe narzędzia BIM Designers przyspieszające modelowanie zbrojenia w Autodesk Revit

Dodatkowe narzędzia przyspieszające modelowanie zbrojenia w Revicie

Odstrasza Cię czasochłonność przy modelowaniu i detalowaniu zbrojenia w programie Autodesk Revit? Skorzystaj z programu BIM Designers. Przydatne narzędzia zwiększą Twoją wydajność.

BIM Designers

Bardzo uciążliwa w programie Revit jest zmiana statusu wyświetlania pręta w widoku. Najpierw trzeba wyselekcjonować pręty, następnie z długiej listy wybrać interesujący nas widok i dopiero zaznaczyć, czy pręt ma być wyświetlany jako bryła lub nieprzysłonięty. Trzeba się sporo naklikać, żeby uzyskać pożądany efekt. BIM Designers oferuje narzędzie Widoczność Zbrojenia, za pomocą którego ukryjesz/wyświetlisz wszystkie pręty za pomocą 3 kliknięć!

Okno zmiany widoczności prętów w BIM Designers

Rys. 1. Okno zmiany widoczności prętów w BIM Designers

W dużych projektach kontrola zbrojenia jest bardzo trudna. Zlokalizowanie prętów o określonych parametrach (podział, średnica, typ obiektu nadrzędnego, itp.) w modelu jest trudne i czasochłonne. Najszybszym sposobem wyszukiwania prętów jest narzędzie Filtr Zbrojenia z dodatku BIM Designers. Mamy możliwość zadawania kilku warunków filtrujących równocześnie i także filtrować model na zasadzie inwersji.

Filtr Zbrojenia w BIM Designers

Rys. 2. Filtr Zbrojenia w BIM Designers

Możliwość zmiany numeru wskazanego pręta. Wybierz pręt i użyj narzędzia Numeracja zbrojenia. Program podpowie jaki jest jego aktualny numer i da możliwość zmiany. Jeżeli użyjesz numeru, który już jest wykorzystany, program wyświetli komunikat. Jeżeli zaakceptujesz ten fakt, zbrojenie z już użytym numerem także zostanie zmodyfikowane. Program przypisze nowy wolny numer i poinformuje Cię o tym.

Zmiana numeru wskazanego pręta w BIM Designers 1

Zmiana numeru wskazanego pręta w BIM Designers 2

Rys. 3. Zmiana numeru wskazanego pręta w BIM Designers

Jeśli interesuje Cię pokaz możliwości programu, zachęcamy do umówienia się na prezentację z naszym Ekspertem (w komentarzu zamieść nazwę interesującego Cię zagadnienia).

Kliknij w nasz tag #SummerAcademy, aby wyświetlić listę wszystkich postów z tego cyklu.

Zapraszamy do przeczytania powiązanych artykułów, dostępnych poniżej:

Wyślij zapytanie

5
Obciążenie konstrukcji, obliczenia i wymiarowanie ...
Modelowanie MES a rzeczywistość: Uwzględnienie wsp...

Podobne wpisy

Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.