2 minutes reading time (348 words)

Oprogramowanie do obliczeń konstrukcyjnych BIM Designers - Tips & Tricks: CZĘŚĆ I

BIM Designers Pytania i Odpowiedzi Część I

Poniżej znajdziesz pierwszą część odpowiedzi na pytania, które zostały zadane przez słuchaczy podczas ostatnich webinariów dotyczących modelowania zbrojenia w Revicie. Zachęcamy do zapoznania się z nagraniami oraz zasubskrybowania naszego kanału Youtube. 

Czy BIM Designers współpracuje z Revitem 2015?

Każda wersja BIM Designers instaluje się na równoległej wersji Revita i jednej wstecz. Np. BIM Designers 2015 zainstaluje się na Revicie 2015 i 2014. BIM Designers 2016 zainstaluje się na Revicie 2016 i 2015.

Z uwagi na dynamiczny rozwój aplikacji GRAITEC (co roku dochodzą nowe narzędzia) warto korzystać z najnowszych wersji programu. 

Czy jest możliwość zadania wytyków?

Wytyki, akcesoria do prefabrykatów, kotwy, itp. możemy dodawać poprzez wstawienie odpowiedniej rodziny za pomocą tradycyjnych funkcji Revita. Najlepiej takie elementy stworzyć samemu za pomocą modelu ogólnego. Wtedy to my decydujemy, jak rodzina jest sparametryzowana, jak wygląda na rysunkach i jakie ma w sobie informacje potrzebne do opisów i zestawień. Zapraszamy na szkolenie z tworzenia nowych rodzin w programie Revit!

Istnieje także duża szansa, że wiele takich elementów dostępnych na rynku jest już stworzona. Najłatwiej je odnaleźć na stronach producentów tych elementów.

Czy jest możliwość użycia makra do zbrojenia własnymi zdefiniowanymi rodzinami prętów?

W makrze nie wybieramy konkretnych rodzin kształtów prętów. Definiujemy średnicę, długość, kąt i długość haka, rozstaw, odsunięcia przy prętach odgiętych, itp. Rodzina kształtu pręta tworzona jest automatycznie. Rodzina samego pręta jest rodziną systemową, zawsze taką samą we wszystkich prętach, tworzony jest tylko nowy typ pręta. 

Czy jest możliwe zapisanie do szablonu zdefiniowanych wcześniej parametrów?

BIM Designers ma możliwość zapisania i wczytania tak zwanego Szkieletu zbrojenia. Zapisany wcześniej szkielet zbrojenia możemy wczytać do elementów o innych gabarytach. Wstawiane zbrojenie powinno dopasować się do nowego przekroju. Przy zapisie szkieletu decydujemy o regule dopasowania zbrojenia podłużnego i poprzecznego do nowego przekroju. Możemy zachować rozstaw prętów albo ich liczbę. 

Czy jest makro do zbrojenia ław?

Obecnie nie ma makra do zbrojenia ławy fundamentowej w programie Autodesk Revit. Sam BIM Designers ma możliwość wymiarowania ławy i obliczenia zbrojenia w wersji samodzielnej, RC Footing Designer.

Ciekawi Cię kolejna część naszych Pytań i Odpowiedzi? Już teraz przeczytaj BIM Designers - Tips & Tricks: CZĘŚĆ II oraz CZĘŚĆ III!

Wyślij zapytanie

5
Oprogramowanie do obliczeń konstrukcyjnych BIM Des...
Dynamiczna zmiana ustawień domyślnych dla wstawian...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.