1 minute reading time (204 words)

Belki ażurowe: Modelowanie ażurowych belek katalogowych lub o przekroju użytkownika w Autodesk Advance Steel

Korzystając z Graitec PowerPack for Advance Steel możliwe jest tworzenie ażurowych belek o przekrojach katalogowych lub definiowanych przez użytkownika. Belki te traktowane są w modelu jako już „prefabrykowane”.

Belki ażurowe wykorzystywane są jako elementy nośne, których główną zaletą jest zwiększony wskaźnik wytrzymałości bez zwiększenia wagi elementu. Belka ażurowa powstaje poprzez rozcięcie standardowej belki dwuteowej wzdłużnie, zazwyczaj na wzór sześciokątnych otworów. Kolejno dolna i górna część nowopowstalych połówek są nakładane na siebie i spawane by stworzyć jedną wyższą belkę.

Jeżeli chcemy zamodelować belkę katalogową do wyboru dostajemy przekroje jak poniżej:

Rys.1. Katalogowe przekroje belek ażurowych 
[Kliknij, aby powiększyć]

Tak jak widać, są to najważniejsze przekroje dwuteowe jak IPE czy HE (HEB/HEA/HEAA/HEM) z różnymi możliwościami jeśli chodzi o wzór cięcia.

Jeżeli decydujemy się na stworzenie przekroju użytkownika dostajemy możliwość zdefiniowania wszystkich parametrów jeśli chodzi o kształt przekroju oraz jego „otworowanie”.

Rys.2. Definicja przekroju użytkownika (parametrycznego) dla belek ażurowych
[Kliknij, aby powiększyć]

Ponadto belki ażurowe mogą zostać dodane do bazy przekrojów z pozycji Menadżera katalogów. Użytkownik Advance Steel może stworzyć swoje własne katalogi i określić parametry belek ażurowych.


Rys.3. Menadżer katalogów dla przekrojów belek ażurowych
[Kliknij, aby powiększyć]

Aby poznać więcej możliwości oprogramowania Advance Steel, zapoznaj się z naszą ofertą szkoleniową Autodesk Advance Steel.

Wyślij zapytanie lub poproś o wycenę

11
Poręcze montowane naściennie: Łatwe modelowanie po...
Weryfikacja naprężeń i zarysowania w oprogramowani...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.