1 minute reading time (145 words)

Autodesk Robot Structural Analysis - Zaawansowane charakterystyki podpór

Jeden z wcześniejszych artykułów „Redukcja sił w płycie nad podporami słupowymi” mówił o możliwościach i metodach upraszczania modeli MES dla potrzeb przeprowadzenia obliczeń i wymiarowania stropów żelbetowych z uwzględnieniem właściwych rozmiarów słupów, na których wspierają się owe ustroje. Mowa wtedy była o konstrukcjach trójwymiarowych oraz o funkcjach dostępnych w programie Autodesk Robot Structural Analysis umożliwiających poprawne ich modelowanie.

Tym razem zajmiemy się tematem pokrewnym, w istotny sposób powiązanym z tym, o czym wspominaliśmy we wspomnianym artykule.

Jak wiadomo, im bardziej model bliski rzeczywistemu obiektowi, tym wyniki powinny być bliższe rzeczywistości. Nie mówimy tu oczywiście o stronie wizualnej. Cały czas myślimy o modelu, który ma funkcjonować tak jak rzeczywista konstrukcja. Dlatego też w najnowszym artykule zajmiemy się podatnością podpór i sposobami ich modelowania.

ARSA charakterystyki podpór 2

Przeczytaj pełną wersję artykułu tutaj.

Jeśli chcesz rozszerzyć swoje kompetencje z zakresu projektowania w Robocie, sprawdź terminy naszych szkoleń, klikając tutaj.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

6
ADVANCE Design - prezentacja wartości obciążeń
ADVANCE Design - ugięcie płyty w stanie zarysowany...

Podobne wpisy

Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.