Jeden z wcześniejszych artykułów „Redukcja sił w płycie nad podporami słupowymi” mówił o możliwościach i metodach upraszczania modeli MES dla potrzeb przeprowadzenia obliczeń i wymiarowania stropów żelbetowych z uwzględnieniem właściwych rozmiarów słupów, na których wspierają się owe ustroje. Mowa wtedy była o konstrukcjach trójwymiarowych oraz o funkcjach dostępnych w programie Autodesk Robot Structural Analysis umożliwiających poprawne ich modelowanie.
Tym razem zajmiemy się tematem pokrewnym, w istotny sposób powiązanym z tym, o czym wspominaliśmy we wspomnianym artykule.
Jak wiadomo, im bardziej model bliski rzeczywistemu obiektowi, tym wyniki powinny być bliższe rzeczywistości. Nie mówimy tu oczywiście o stronie wizualnej. Cały czas myślimy o modelu, który ma funkcjonować tak jak rzeczywista konstrukcja. Dlatego też w najnowszym artykule zajmiemy się podatnością podpór i sposobami ich modelowania.
Przeczytaj pełną wersję artykułu tutaj.
Jeśli chcesz rozszerzyć swoje kompetencje z zakresu projektowania w Robocie, sprawdź terminy naszych szkoleń, klikając tutaj.
By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/