1 minute reading time (145 words)

ADVANCE Design - wyznaczanie obciążeń klimatycznych według normy PN-EN

Wyznaczanie obciążeń klimatycznych według normy PN-EN 1991-1-3/ PN-EN 1991-1-4 jest zwykle zajęciem dość żmudnym. W porównaniu z wymaganiami „starej ” polskiej normy klimatycznej projektant musi uwzględnić więcej możliwych przypadków obciążeń (wynikających choćby z położenia obciążanej ramy) jak również więcej współczynników do generacji obciążenia (również takich które wcześniej w „starej” edycji normy nie występowały). Program Advance Design przeznaczony do analizy konstrukcji budowlanych oferuje w tym zakresie projektantowi olbrzymie wsparcie. Advance Design został wyposażony w automatyczny generator obciążeń klimatycznych działający zgodnie z zasadami norm PN-EN 1991-1-3/ PN-EN 1991-1-4. Poniżej postaramy się przedstawić metodę automatycznej generacji obciążeń klimatycznych przy użyciu Advance Design.

Graitec Advance Design - wyznaczanie obciążeń

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wyznaczać obciążenia klimatyczne według normy PN-EN, kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną wersję naszego tutorialu.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi szkoleniami Advance Design, jeśli chcesz poszerzyć swoje umiejętności z zakresu tego wydajnego oprogramowania Graitec do analizy strukturalnej MES.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

3
Autodesk Robot Structural Analysis - Obliczanie ug...
Autodesk Robot Structural Analysis - Elementy prze...

Podobne wpisy

Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.