1 minute reading time (142 words)

ADVANCE Design - ugięcie płyty w stanie zarysowanym

Ugięcie płyty w stanie zarysowanym

Większość programów służących do analizy konstrukcji inżynierskich posiada moduły służące do wyznaczania zbrojenia w płytach żelbetowych. O ile samo wyznaczenie zbrojenia zwykle nie jest problemem (normy dość dobrze określają procedury obliczeniowe w tym zakresie) o tyle problematyczne jest zawsze wyznaczenie ugięcia płyty z uwzględnieniem wyznaczonego wcześniej zbrojenia i jej stanu zarysowania.

Program Advance Design oferuje w tym zakresie dość ciekawe rozwiązanie oparte na iteracyjnej metodzie wyznaczania sztywności zazbrojonej i zarysowanej płyty. Obliczenia w chwili obecnej mogą być prowadzone w oparciu o obowiązującą w Polsce normę PN-EN 1992-1-1.

W tym tutorialu do pobrania przedstawiamy procedurę wyznaczania ugięcia płyt w stanie zarysowanym przy użyciu Advance Design.

ADVANCE Design - ugięcie płyty w stanie zarysowanym

Zachęcamy również do zapoznania się z naszymi szkoleniami Advance Design, jeśli chcesz poszerzyć swoje umiejętności z zakresu tego wydajnego oprogramowania Graitec do analizy strukturalnej MES.

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami, klikając przycisk poniżej.

WYŚLIJ ZAPYTANIE

8
Autodesk Robot Structural Analysis - Zaawansowane ...
Autodesk Robot Structural Analysis - Redukcja sił ...

Podobne wpisy

Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.