1 minute reading time (266 words)

Advance Design - Jak wymiarować konstrukcje stalowe z wykorzystaniem superelementu?

Graitec Advance Design Jak wymiarować konstrucje stalowe z wykorzystaniem superelementu Michał Nowicki

Wraz nową wersją Graitec Advance Design 2021 wprowadzona została do tego programu nowa koncepcja superelementu. W tym materiale krótko zaprezentuje czym ona jest w kontekście satki MES, modelowania i wymiarowania elementów stalowych...

1. Superelement.. czy tego nie było już wcześniej?

Użytkownicy wcześniejszych wersji programu zapewne będą kojarzyli tą nazwę, gdyż przewijała się on w opcjach konfiguracji długości wyboczeniowych czy zwichrzeniowych. Do tej pory superelement oznaczał element liniowy AD (typu belka, belka krótka itd.), który to może zostać podzielony na mniejsze elementy skończone w trakcie siatkowania MES. Obecna rozwiązania pozwala stworzyć jeden super element z kliku elementów liniowych jeszcze przed siatkowanie.

Graitec Advance Design superelement AD 1

2. Jak wykorzystać ten superelement..?

Przede wszystkim ta nowa funkcja w inny sposób pozwala pracować z konstrukcjami prętowymi – elementy mogą być jakby  „grupowane” co ułatwia selekcje i prezentacje konstrukcji.

Graitec Advance Design superelement AD 2

Z tych możności można korzystać zarówno pracując w trybie "Modelu" i "Analizie".

Element wchodzący w skład superelementu posiada też dodatkowe opcje pozwalające wpływać na weryfikacje SGN i SGU wykorzystując procedury EC3-1-1. Stosowne opcje znajdują w oknie właściwości w zakładce "Wymiarowanie".

Graitec Advance Design superelement AD 3

W celu prezentacji wyników wymiarowania stali zmianie uległy okna prezentujące obwiednię wyników wymiarowania (‘Wyniki dla profilu’). Obejmują one wytężenie i ugięcie całego superelementu pozwalając na łatwiejszą pracę po "Obliczeniach stali".

Graitec Advance Design superelement AD 4

Praktyczne przedstawienie opisanych zagadnień zostanie przestawiona na webinarium w ramach „Graitec Summer Academy” – serdecznie zapraszam!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dołącz do Graitec Summer Academy

Więcej na temat przedstawionego zagadnienia dowiesz się z naszego materiału video opublikowanego w ramach w ramach „Graitec Summer Academy” – sedecznie zapraszam!

Zapisz się już dziś i korzystaj z dostępu do niepublikowanych wcześniej materiałów oraz sesji LIVE z naszymi inżynierami.

Kliknij poniżej

Graitec Summer Academy 2020

 

 

1
Advance Design Connection - wymiana danych i wymia...
Projektowanie koncepcyjne przy użyciu rozwiązań Au...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.