1 minute reading time (266 words)

Advance Design 2023 - Tabele wyników

tabele wyników blog

W Advance Design 2023 użytkownik będzie miał możliwość jeszcze szybszego filtrowania i sprawdzania wyników obliczeń MES. Wszystko to za sprawą nowego narzędzia „Tabele wyników”.

Funkcja jest dostępna po zakończeniu obliczeń MES i pozwala na wygenerowanie tabeli dla  węzłów, elementów liniowych, powierzchniowych oraz podpór. Użytkownik skorzystać może z domyślnych tabel wyników, bądź też stworzyć swój własny szablon z konkretnymi kolumnami wyników i ustawieniami. Zapisane szablony tabel będzie można użyć we wszystkich projektach lub usunąć je, gdy nie będą już dłużej potrzebne.

tabele wyników advance design 1

Tabele mogą być generowane dla wszystkich elementów modelu lub dla wybranych elementów. Lista przypadków/kombinacji użytych do generacji kombinacji jest do decyzji użytkownika. Dodatkowo użytkownik ma możliwość filtrowania wyników w już wygenerowanej tabeli.

Przykłady wykorzystania tabeli

Przykład 1:

Wygenerować tabelę wyników dla całej konstrukcji. Tabelę wyfiltrować w taki sposób, aby uzyskać maksymalną wartość momentu  dla elementu liniowego nr 120.

tabele wyników advance design 2

Mimo, że tabela prezentowała wyniki z wszystkich przypadków i wszystkich elementów ograniczono jej zakres tylko do elementu 120. Poszukiwano max wartości dodatniej momentu. Dzięki tabeli wiemy ponadto, w którym węźle ta wartość występuje, oraz który przypadek obciążenia generuje tę wartość.

Przykład 2:

Odczytać siły podłużne w prętach w węźle kratownicy.

tabele wyników advance design 3

W tym przypadku użytkownik wyfiltrował tabelę do konkretnego węzła. Tabela została ponadto ograniczona do prezentacji jedynie siły podłużnej Fx. Dzięki numeracji siatek elementów liniowych znane są siły po każdej stronie węzła 2 (mimo, że element 3 jest ciągły).

Wykorzystanie danych z tabeli

Dzięki tabelom nie tylko znajdziemy poszukiwane wartości sił wewnętrznych. Możemy też znaleźć w konstrukcji element, wybierając wskazany wiersz tabeli.

Ponadto dane z tabeli można bezpośrednio wyeksportować do aplikacji Excel, co pozwoli na zewnętrzną pracę z wynikami.

11
Advance Design 2023 - Nowa definicja profili zimno...
Advance Design 2023 - projektowanie ścian murowany...
Comment for this post has been locked by admin.
 

By accepting you will be accessing a service provided by a third-party external to https://www.graitec.pl/

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.