BIM dla producentów materiałów budowlanych

BIM dla firm produkcyjnych (tzw. BIM dla producentów materiałów budowlanych) może wydawać się na pierwszy rzut oka zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że BIM jest nieodłącznie kojarzony z branżą budowlaną. Jednak w związku z szybkim rozwojem i wdrażaniem technologii BIM w wielu przedsiębiorstwach budowlanych, które mają powiązania z branżą mechaniczną i przemysłową, okazało się, że również w tych branżach BIM ma swoje zastosowanie.

budowa szpitala - BIMOd producentów dostarczających materiały dla branży budowlanej coraz częściej wymaga się danych BIM - model Revit lub IFC. Zapewnia to ich sprawną dystrybucję do istniejących klientów działających w branży budowlanej i, co ważniejsze, możliwość pozyskania nowych klientów w tym samym czasie.

Jeśli firma produkcyjna jest w stanie zaoferować zawartość gotową Revit, stanowi to dużą zaletę z perspektywy firm budowlanych i firm zajmujących się łańcuchem dostaw dla branży budowlanej. Ponadto może to również być czynnikiem decydującym o tym, czy firma wygra przetarg na kontrakt.

zlew - BIM dla produkcjiNajczęściej firmy budowlane, zarządcy budynków i główni wykonawcy będą chcieli współpracować z dostawcami, którzy pracują zgodnie z ideą BIM. Może to być wszystko, od systemów budowlanych, po przeszklenia, meble biurowe, do zlewu kuchennego.

Dostarczanie modeli zgodnych z wymogami BIM zwiększy szanse na wyróżnienie się Twoich produktów w społeczności projektantów, niezależnie od tego, czy będą to inwestycje komercyjne „na dużą skalę”, czy projekty rządowe.

Wraz z rosnącą popularnością BIM w Polsce, firmy, które są w stanie zaoferować swoje produkty wraz z gotowymi bazami modeli 3D (np. rodzin do Revita) będą częściej wybierane jako partnerzy biznesowi.

BIM dla producentów będących użytkownikami oprogramowania innego niż Autodesk

Nie jest tajemnicą, że materiały budowlane są projektowane w różnych programach typu CAD, ale bliższa współpraca między liderami w zakresie tworzenia oprogramowania znacznie ułatwiła proces projektowy. Obejrzyj wideo poniżej, aby zobaczyć wiele różnych formatów plików używanych jako dane źródłowe do importowania do wiodącego oprogramowania BIM - Autodesk Revit.

 

W przypadku użytkowników oprogramowania do projektowania produktu innego niż Autodesk, uczestnictwo w łańcuchu dostaw BIM nie wymaga ogromnych inwestycji ani radykalnej zmiany w głównym oprogramowaniu wspomagającym projektowanie, jak zostało to zaprezentowane w powyższym wideo. Subskrybowanie produktów Autodesk jest wyjątkowo opłacalne, co w połączeniu z możliwościami Autodesk Inventor do importowania danych plików w wielu formatach znacząco ułatwia dostarczanie gotowych zawartości Revit.

Jak konwertować złożone produkty do modeli BIM

Nie wszystkie procesy tworzenia zawartości Revit są tak proste, ponieważ niektóre materiały/urządzenia budowlane wymagają dodatkowego stopnia złożoności i inteligencji, aby umożliwić im efektywną pracę dzięki bardziej skomplikowanej wbudowanej funkcjonalności Revit, np. przy pracy z systemami Revit MEP.

Obejrzyj wideo poniżej, aby dowiedzieć się więcej o pracy ze złożonym typem danych i jak je przekształcić w model BIM.

Tworzenie rodzin Revit dla producentów materiałów budowlanych

W zależności od portfolia producentów materiałów i urządzeń budowlanych, w tym producentów z obszernymi katalogami produktów, koszty tworzenia zawartości BIM dla branży budowlanej mogą być dość znaczne, jeśli proces ten zostanie przeprowadzony wewnętrznie. Dzięki temu inne podejście może być bardziej odpowiednie - tworzenie i dostarczanie rodzin Revit do specyfikatorów, w przeciwieństwie do pojedynczych komponentów.

Nasz doświadczony zespół ma pomoże sprostać Twojej firmie z wieloma różnymi wymaganiami, które muszą spełnić producenci w łańcuchu dostaw w budownictwie, w tym na przykład tworzenie zawartości BIM dla najlepszych firm w branży takich, jak George Fischer.

Możesz także pobrać inne przykładowe historie naszych Klientów z branży produkcyjnej materiałów budowlanych, klikając w poniższe linki.

REFERENCJA POLYPIPE        IDEAL STANDARD INTERNATIONAL

IOT i FOMT dla producentów materiałów architektoniczno-budowlanych

Wiele radykalnych zmian nastąpiło również w środowisku produkcyjnym w ciągu ostatnich kilku lat, związanych z Internetem rzeczy (IOT), a także z Future of Making Things (FOMT).

Inteligentne budynki, inteligentne oświetlenie, zdalny monitoring lub inny dowolny aspekt budynku, który może czerpać korzyści z połączenia internetowego w celu zbierania tzw. Big Data, które są następnie analizowane w celu udoskonalania produktów następnej generacji, a nawet do kontrolowania lokalnych środowisk.

mBIM - BIM dla branży mechanicznej i przemysłowejFOMT może również mieć znaczący wpływ na wytwarzanie materiałów budowlanych, jako że nowy rozwój zmienia tradycyjne procesy, jednocześnie otwierając nowe możliwości dzięki nowym technologiom produkcyjnym i zmianom rynkowym takie, jak personalizacja produktu, przy jednoczesnym zapewnieniu elastyczności w procesie produkcyjnym.

Aby dowiedzieć się, czy Twoja firma jest gotowa na to, co przyniesie ze sobą przyszłość branży produkcyjnej, wypełnij naszą poufną ankietę dotyczącą Twojej gotowości na FOMT - przyszłość wytwarzania i zacznij budować swój spersonalizowany raport gotowości.

Jeśli Twoja firma zajmuje się produkcją materiałów dla branży budowlanej i chcesz zmaksymalizować widoczność swojej firmy w branży, a także zwiększyć potencjał zysku na tym rozwijającym się rynku, zadzwoń do nas w celu przeprowadzenia nieformalnej dyskusji lub umów się na spotkanie, dzwoniąc do nas pod numer +48 12 639 25 00 lub kliknij przycisk na dole strony.

Jeśli już zainwestowałeś/-aś w oprogramowanie Autodesk Inventor, to prawdopodobnie jesteś już bliżej sukcesu, niż myślisz!

Autodesk

Nasza strona www używa plików cookies w celu usprawnienia działania witryny. Ponadto używamy plików cookies do celów analitycznych i reklamowych. Kliknij Polityka Prywatności, aby dowiedzieć się więcej. Kliknij „Zgadzam się”, aby ta informacja nie pojawiała się więcej.